Wycieczka na Mazury klas 7b i 7c

Dnia 15.05.2019r. klasy 7b i 7c wraz z nauczycielami wyruszyły na trzydniowy wypoczynek na Mazury do miejscowości Gierłoż. Przez cały pobyt towarzyszyła nam Pani przewodnik z biura podróży „Fokus”. Pierwszego dnia pojechaliśmy do ośrodka Gwarek na zajęcia survivalu. Wcieliliśmy się w prawdziwych komandosów sił specjalnych. Przeszliśmy specjalne szkolenie, za zadanie mieliśmy zbudować szałas i rozpalić ognisko.

Drugi dzień rozpoczęliśmy wizytą w Wilczym Szańcu czyli wojennej kwaterze Hitlera. W czasie II wojny świtowej mieściło się tu około 200 budynków. W Wilczym Szańcu Hitler wraz ze swoim sztabem spędził ok. 850 dni. To tu 20 lipca 1944 roku pułkownik Claus Schenk von Stauffenberg dokonał nieudanego zamachu na Hitlera.

Po obiedzie ponownie udaliśmy się do ośrodka Gwarek, gdzie odbyły się zajęcia sportowe.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Giżycka, w którym zwiedziliśmy Twierdzę Boyen. Jest to jeden z ciekawszych europejskich obiektów architektury militarnej XIX wieku. Twierdza zajmuje obszar 100 ha pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin i została zbudowana na planie sześcioramiennej gwiazdy.

W Giżycku mieliśmy też okazję zobaczyć 100 – tonowy most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. Obsługuje go ręcznie jeden człowiek w ciągu ok. 5 minut.

Dla wzmocnienia kondycji pokonaliśmy 129 schodów wchodząc na szczyt Wieży Ciśnień, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta.

Do Legionowa wróciliśmy w piątek ok.18.00. Mimo, że przez pierwsze dwa dni towarzyszył nam deszcz, dobry humor nie opuszczał nas do końca. Dziękujemy naszym wychowawcom za zorganizowanie wspaniałej wycieczki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, ale przede wszystkim ten czas spędziliśmy razem.

Julka Bojar z 7b

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+

zobacz także...