Wycieczka klasy 3 D do Cinema City

                W dniu 8 czerwca 2017r. wybraliśmy się całą klasą na wycieczkę do Cinema City w Warszawie, gdzie znajduje się jedyne w stolicy interaktywne kino Cinema Park. W tym miejscu można się uczyć przez zabawę. Znajdowało się tam 6 sal, a w każdej z nich czekały na nas inne wyzwania.

            W pierwszej sali poznaliśmy historię i życie orangutanów. Są to bardzo ciekawe zwierzęta, niestety w najbliższej przyszłości mogą zniknąć z powierzchni Ziemi, ponieważ grozi im wyginięcie. W tej samej sali wysłuchaliśmy opowiadania o pasażerach samolotu, który rozbił się w puszczy amazońskiej. Rozbitkowie musieli walczyć o przeżycie zdobywając jedzenie i próbując znaleźć drogę do domu.

            W drugiej sali 3D obejrzeliśmy film dokumentalny o zdolnościach ptaków. Dowiedzieliśmy się o ich zmyśle orientacji oraz w jaki sposób człowiek nauczył się sztuki latania.

            W trzeciej sali, sali ruchu, wzięliśmy udział w podróży po głębinie morza, gdzie podziwialiśmy uroki sal koralowych. Niesamowite było to, że czuliśmy na sobie efekty specjalne, ponieważ fotele poruszały się, trzęsły i drżały, jakbyśmy siedzieli w prawdziwej łodzi podwodnej. Chlapała na nas woda. Potem, po krótkiej przerwie przenieśliśmy się do sali gier. Mogliśmy tam grać w umysłowe zagadki związane z życiem zwierząt, a dla najlepszych były dyplomy.

Następnie w restauracji samodzielnie przygotowaliśmy pizzę według własnego przepisu, które po upieczeniu zjedliśmy ze smakiem. Po jedzeniu poszliśmy na profesjonalną kręgielnię, gdzie sprawdziliśmy swoje zdolności. Świetnie się tam bawiłam, bo uwielbiam grac w kręgle. Na końcu graliśmy w gry zręcznościowe, na których można było wygrać ciekawe nagrody. Wśród gier były: koło fortuny, cymbergaj, wędkowanie z piratami, łowienie potworów i wiele innych. Udało mi się wygrać piękny żółty wisiorek w kształcie pyszczka myszy. Na tym zakończyła się nasza przygoda w Cinema Park i wróciliśmy autokarem pod szkołę, gdzie czekali na nas rodzice.

Bawiłam się tam świetnie i z pewnością tam wrócę z moimi rodzicami. Jest to super miejsce na klasową wycieczkę.

Emilia SIEKIERSKA klasa 3 d

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+

zobacz także...