Debata w ramach programu „WF z klasą”

29 października br. w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie w ramach programu „WF z klasą” odbyła się debata, podczas której uczniowie mieli okazję przedyskutować najważniejsze kwestie z zakresu zdrowego stylu życia. Na spotkanie z uczniami naszej szkoły przybyła pani dietetyk, Katarzyna Mikołajewicz, która przekazała najistotniejsze informacje dotyczące zasad zdrowego żywienia dzieci.
Podczas debaty swoje poglądy mieli okazję zaprezentować uczniowie klas 3-6. Na początku przedstawiciele klas trzecich opowiedzieli o wymarzonych lekcjach wychowania fizycznego. Oglądając piękne plakaty, które przygotowali trzecioklasiści, można było się dowiedzieć, jak ważne są dla nich ćwiczenia fizyczne i ruch – zwłaszcza na świeżym powietrzu. W trakcie dyskusji wywołanej tym wystąpieniem okazało się, że do ulubionych dyscyplin sportowych uczniów naszej szkoły należą: siatkówka, piłka nożna, koszykówka, pływanie i biegi.
Niezwykle ciekawym elementem debaty była dyskusja uczniów klasy VI a i VI b na temat tego, czy warto się zdrowo odżywiać. Podczas tej prezentacji w bardzo obrazowy sposób została przedstawiona zebranym w sali gimnastycznej piramida żywieniowa i toczył się wyreżyserowany spór pomiędzy osobami, dla których ważnym elementem żywienia są produkty bogate w witaminy i uczniami spożywającymi duże ilości czekolady.
Ważnym punktem debaty była rozmowa na temat przygotowywania zdrowych śniadań.
Na podstawie wyników ankiety można było się dowiedzieć, że uczniowie naszej szkoły wiedzą, które produkty powinni spożywać ze względu na ich pozytywny wpływ na nasze organizmy,
a których powinni unikać. Dowodem na to okazało się wystąpienie uczniów klas czwartych, którzy przygotowali specjalne zestawy śniadaniowe – pyszne, zdrowe i niezwykle kolorowe, docenione przez panią dietetyk za pomysłowość i zgodność z zasadami zdrowego żywienia.
Ostatnim elementem debaty było zaprezentowanie przez uczniów klas czwartych krótkich scenek stanowiących niezwykle humorystyczne i ciekawe podsumowanie tego, o czym dyskutowano. Zebrani w sali jeszcze raz wysłuchali, jak istotna jest rola wysiłku fizycznego oraz odpowiedniego żywienia w życiu młodych ludzi oraz jakie zagrożenia są związane z nieprzestrzeganiem zasad zdrowego stylu życia.

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+