Wydarzenia w świetlicy

 Co się działo w świetlicy w pierwszym semestrze:

We wrześniu na zajęciach dominował temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, bezpiecznego zachowania się w stołówce szkolnej, na boisku szkolnym, na placu zabaw oraz podczas zabaw w sali i podczas zajęć technicznych oraz plastycznych oraz cykl zajęć mających  integracyjnych. 15.09 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

W październiku obchodziliśmy w świetlicy: Światowy Dzień Ptaków, Europejski Dzień Dobroci Dla Zwierząt, Dzień Edukacji Narodowej, Światowy Dzień Mycia Rąk.

W listopadzie na zajęciach omawiane były m.in. tematy: Pamiętamy o tych co odeszli- przemijanie, Święto Niepodległości, o tolerancji i życzliwości słów kilka, obowiązki i prawa dziecka. Obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji p. Halina Dobkowska zorganizowała wystawę pluszowych misiów oraz konkurs „Mój miś”. 8 listopada przypadał Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci ze świetlicy z p. Joanną Wróblewską i p. Anną Choduń oraz klasą 2b i wychowawczynią p. Martą Gregorczyk- Świstek przygotowały przedstawienie oraz wspólnie z rodzicami zdrowe śniadanie, w którym uczestniczyli zaproszeni goście.

W grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych, Dzień Górnika, mikołajki, Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, zorganizowany został kiermasz charytatywny „Dla Emilki” podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Dzieci wykonały ozdoby oraz kartki świąteczne. Odbyły się zajęcia  o tradycjach świątecznych w innych krajach i kulturach. Na zajęciach dzieci z nauczycielami piekły i ozdabiały pierniki.

W styczniu przygotowaliśmy na WOŚP kiermasz i przeprowadziliśmy cykl zajęć o bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie oraz dokonaliśmy podsumowania pierwszego semestru.

 

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+