Wydarzenia w świetlicy

Wydarzenia w pierwszym semestrze:

We wrześniu odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej. Na zajęciach dominował temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, bezpiecznego zachowania się w stołówce szkolnej, na boisku szkolnym, na placu zabaw oraz podczas zabaw w sali i podczas zajęć technicznych oraz plastycznych oraz cykl zajęć mających integracyjnych.

W październiku obchodziliśmy w świetlicy: Światowy Dzień Ptaków, Europejski Dzień Dobroci Dla Zwierząt, Dzień Edukacji Narodowej, Światowy Dzień Mycia Rąk.

W listopadzie na zajęciach omawiane były m.in. tematy: Pamiętamy o tych co odeszli- przemijanie, Święto Niepodległości, o tolerancji i życzliwości słów kilka, obowiązki i prawa dziecka oraz obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia, Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Zdrowego Śniadania.
Gościliśmy p. Bartosza Kowalczyka – marynarza, który opowiadał dzieciom o swojej pracy na Morzu Północnym. Odbyły się zajęcia ze słuchaczami Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchacze wraz z dziećmi wykonywali ozdoby choinkowe.

W grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych, Dzień Górnika, Mikołajki, Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, zorganizowany został kiermasz charytatywny „ Dla Emilki” oraz zajęcia o tradycjach świątecznych w innych krajach i kulturach.

W styczniu przygotowaliśmy na WOŚP kiermasz i wystawę obrazów, odbyło się również spotkanie z pracownikiem IPN, przeprowadziliśmy cykl zajęć o bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie oraz dokonaliśmy podsumowania pierwszego semestru.
Odbyło się spotkanie z pracownikami WOPR z Zegrza.

podziel się...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+