TARGI 2.0 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

„Drogi uczestniku targów!
Jesteś osobiście znany Dyrekcji i wszystkim nauczycielom Naszej szkoły, w Tobie pokładamy wielkie nadzieje. Uważamy, że szczególnie dla Ciebie ważna jest walka o Twoją przyszłość, jednak bez wiedzy nie sprostasz zadaniom XXI wieku – nie będziesz umiał negocjować, wymieniać się wiedzą – jak na prawdziwym antycznym targu.
Czytanie (ze zrozumieniem) i Odkrywanie (tego co inni już wymyślili) jest podstawą do nowych pomysłów, budowania swojego autorytetu i dawania dobrego przykładu młodszym, że warto się uczyć i warto być najlepszym.

Udowodnij, że świat historii i matematyki nie ma przed Tobą tajemnic …
Weź udział w Targach … a ocena zdolności wykorzystania wiedzy w praktyce pozwoli Nam z nadzieją patrzeć w Twoją przyszłość …”

11 lutego odbyły się Targi Szkoły z klasą 2.0 przeprowadzone w klasach czwartych pod kierunkiem pani Moniki Stańczak i pani Marii Dobrzyńskiej. Uczniowie chętnie i z zaciekawieniem przystąpili do quizów, zabaw, rebusów przygotowanych przez nauczycieli historii. Praca ich została nagrodzona dobrym ocenami. Dla niektórych uczniów była to świetna zabawa, a dla innych wyzwanie. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z takiej formy zajęć i liczyli na powtórkę. Lekcji towarzyszyła wystawa prac uczniów naszej szkoły, która powstała w ramach tego projektu.

Druga część Targów 2.0 odbyła się 13 lutego w klasach piątych oraz w klasach drugich.
Panie Elżbieta Baczewska i Aneta Bonat dla uczniów z klas piątych przygotowały quizy z matematyki, przyrody, języka polskiego, które pozwoliły uczniom przekonać się, że komputer i Internet to nie tylko zabawa, ale także nauka. Odrobina rywalizacji i zaciekawienia wprowadziły podczas zajęć miłą atmosferę.
W tym samym dniu panie Lidia Michalska i Beata Guzek dla klas drugich przedstawiły realizację projektu: „Jesteśmy jak Hans Christian Andersen – życie i twórczość”. Podczas realizacji tego zadania dzieci wykorzystywały poznane wcześniej narzędzia informatyczne. W większym stopniu uświadomiły sobie, że zasoby Internetu są ogromne, że Internet nie służy tylko do grania, ale także do wyszukiwania wielu, często nieprawdopodobnych informacji.

targi

targi-001

targi-002

targi-003

targi-004

targi-005

targi-006

targi-007

targi-008

targi-009

targi-010

targi-012

targi-011

targi-013

targi-014

targi-015

targi-016

targi-017

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+