„Jesteśmy jak Hans Christian Andersen”

Uczniowie klasy 2b uczestniczą w ogólnopolskim programie Szkoła z Klasą. W ramach tego działania w styczniu br. zrealizowali projekt: „Jesteśmy jak Hans Christian Andersen – życie i twórczość”. Jesteśmy jak Hans Christian Andersen, czyli kreujemy swoje życie, staramy się by było ciekawe, wartościowe i barwne, poprzez pamięć o swoich bliskich, którą uwieczniamy np. poprzez drzewo genealogiczne. Wspólną myślą, która przyświecała uczniom było stwierdzenie, że Andersenowi udało się spełnić swoje marzenie bycia sławnym i nie było do tego potrzebne bogactwo, jedynie praca i wytrwałe dążenie do celu.

Podczas wykonania tego zadania dzieci wykorzystywały poznane wcześniej narzędzia informatyczne. W większym stopniu uświadomiły sobie, że zasoby Internetu są ogromne, a Internet nie służy tylko do grania, ale także do wyszukiwania wielu, często nieprawdopodobnych informacji. Dzieci zainteresowały się wynajdywaniem informacji na temat własnej rodziny.

Duże wrażenie na uczniach wywarła biografia Hansa Christiana Andersena, zwłaszcza jego smutne dzieciństwo. Zwracali uwagę na jego uporczywe dążenie do zdobycia sławy i popularności, że mimo tak trudnego dzieciństwa i braku pieniędzy, własną pracą i talentem sprawił, że jest autorem znanym na całym świecie. Dzieci zdały sobie sprawę, że mogą realizować swoje marzenia i wszystko może się zdarzyć – mogą być jak Hans Christian Andersen…

Opracowanie: Ligia Michalska

_.25

_.27

_.46

_.47

_.04-001

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+