„Ósemka” na Rajdzie Rowerowym

Jesteśmy Szkołą w Ruchu!

Rajd rowerowy przygotowany przez nauczycieli, rodziców i uczniów odbył się 10 maja 2014 r. Punkt startu jak i meta były przed szkołą. Peleton ruszył około godziny 10.00. Trasa została wyznaczona i sprawdzona przez nauczycieli, a wiodła ścieżkami rowerowymi powiatu legionowskiego oraz gminy Nieporęt, przez urokliwe tereny naszej okolicy, lasy, łąki oraz Kanał Żerański – około 42 km.
W rajdzie uczestniczyło 75 rowerzystów, a najmłodszy uczestnik jest naszym zerówkowiczem. Podczas wyprawy dbaliśmy o bezpieczeństwo, każdy z uczestników posiadał kask ochronny, opiekunowie kamizelki odblaskowe, a nauczyciele zostali przeszkoleni z pierwszej pomocy przed medycznej
Podczas całego rajdu opiekunowie zabezpieczali wszystkie przejazdy, przejścia dla pieszych, mostki oraz przeprawy przez kanał rzeczny. Najdłuższy postój został zorganizowany w Porcie Nieporęt, gdzie czekały na uczestników pachnące kiełbaski z grilla. Rada rodziców zatroszczyła się o posiłek oraz przygotowanie stosownego miejsca na odpoczynek. Uczniowie mieli czas na relaks przed kolejnym etapem rajdu, czyli powrotem do domu.
Podczas rajdu nie obyło się bez kilku otarć i zadrapań, na szczęście bardzo drobnych. O godzinie 16:30 dotarliśmy szczęśliwie pod szkołę. Wszyscy stwierdzili, że to był naprawdę wspaniały dzień.
Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców uczestniczących w rajdzie i rady rodziców za zorganizowanie posiłku. Było warto, choć zmęczenie czujemy do dziś.

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+