Debatujemy i zyskujemy! – debata uczniowska klas I-III

Debatujemy i zyskujemy!

A co zyskujemy? Wyjątkową współpracę pomiędzy rodzicami, uczniami i nauczycielami. I wszystko to w ramach realizacji projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.
21 marca koordynatorki projektu, uczennice klasy II b, Gabrysia i Emilka zorganizowały debatę uczniowską dla przedstawicieli klas I – III. Celem spotkania było zaangażowanie uczniów klas młodszych do pracy na rzecz zmian w szkole, oczywiście na lepsze.
Uczniowie próbowali odpowiedzieć na dwa pytania: „Co chcielibyście zmienić w naszej szkole?” oraz „Z czego jesteśmy dumni w naszej szkole?”. Debata była oczywiście burzliwa, ale niektóre pomysły zmian powtarzały się.

Oto one:
• Wprowadzenie w sklepiku zdrowej żywności
( Dzień bez słodyczy)
• Zorganizowanie po lekcjach kół sportowych
• Wprowadzenie segregacji śmieci
• Wzbogacanie szkoły o kolejne tablice interaktywne i komputery
• Zmniejszanie hałasu (Dzień spokojnych zabaw)
• Powołanie Samorządu Uczniowskiego klas I – III

Z przyjemnością słuchaliśmy pochwał, bo okazało się, że każdy uczeń dumny jest z dobrych nauczycieli w szkole, z atmosfery, która sprzyja uczeniu (cudowne koleżanki i koledzy). Chwalono piękne place zabaw, wyposażenie sal w tablice multimedialne oraz organizację zajęć pozalekcyjnych.
Debata zakończyła się deklaracją, że szkołę należy wciąż zmieniać, a w tych zmianach muszą uczestniczyć uczniowie, rodzice i nauczyciele. A więc, do pracy.

 

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+