„Książki naszych marzeń”

Działania podjęte w ramach realizacji rządowego programu

„Książki naszych marzeń”

Samorząd uczniowski utworzył tablicę zatytułowaną „POCZYTAJMY”,  która informuje na bieżąco o nowościach książkowych w bibliotece, prezentuje nazwiska  najlepszych czytelników miesiąca, przypomina o wydarzeniach promujących czytelnictwo.

Na korytarzu szkolnym został ustawiony  ogólnodostępny  regał z książkami

„KSIĄŻKA NA PRZERWĘ”. Uczniowie mogą czytać wybrane książki, mogą też przynosić swoje, przeczytane już tytuły.

20 października  Samorząd Uczniowski przeprowadził plebiscyt „ Tworzymy listę książek naszych marzeń”.

Wśród wybranych książek znalazły się zarówno znane lektury np. „Hobbit” – aut. J.R.R. Tolkien, „Harry Potter” – aut.Joanne Rowling, ”Mikołajek” – aut. Rene Goscinny, „Ania z Zielonego wzgórza” – aut. Lucy Maud Montgomery, jak i nowości  dla dzieci z rynku księgarskiego. Część propozycji wykorzystano przy tworzeniu listy zakupów książek do biblioteki, którą pozytywnie zaopiniowała Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna, Samorząd Uczniowski oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie.

Na poziomie klas młodszych 1-3 i klas  czwartych powstały już liczne prace plastyczne pt.: „Rola ilustracji w książce”. Część z nich ozdobiła przestrzeń szkolną, zachęcając uczniów do czytania. Obok ilustracji pojawiły się hasła uczniów klas piątych propagujące czytelnictwo.

Klasy 4-6 prezentują na tablicach swoje ulubione lektury w formie ilustracji i samodzielnie napisanych tekstów.  Ten cykl prac zapoczątkowała lektura” Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy.

 

Klasy 4-6 kontynuują cykl prac prezentujących ulubione lektury. Tym razem  zajęli się lekturą „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+