Powiatowy Konkurs na Komiks „Sienkiewicz ilustrowany”

Dnia 27 stycznia 2017 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej legionowskiego ratusza odbyło się wręczenie nagród przyznanych w powiatowym konkursie na komiks „Sienkiewicz ilustrowany”. Konkurs został zorganizowany przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie i objęty honorowym patronatem starosty legionowskiego. Miał na celu poszerzenie wiedzy na temat twórczości Henryka Sienkiewicza w związku z obchodami 100 – tnej rocznicy śmierci pisarza, a także poznanie jego wybitnych dzieł. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zilustrować w formie komiksu fragmentu wybranego utworu Henryka Sienkiewicza.

Jury w składzie: pani Jolanta Sztachelska (profesor Uniwersytetu w Białymstoku, specjalista od Sienkiewicza), pani Karolina Błaszczak – Modzelewska (polonistka, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie) i pani Katarzyna Pawłowska (animatorka kultury z PIK) przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: do 13 lat i powyżej 13 lat. W obu kategoriach przyznano I, II i III miejsce oraz po dwa wyróżnienia. W gronie laureatów konkursu znalazło się aż troje uczniów z naszej szkoły, a mianowicie:

II miejsce – Martyna Jasek z kl. V a za utwór SACHEM (opiekun: p. E. Dziura)

III miejsce – Kacper Tomaszewski z kl. IV c za utwór JANKO MUZYKANT (opiekun: p. E. Dziura)

oraz wyróżnienie Seweryn Dziudzik z kl. V d za utwór LEKARZE (opiekun: p. A. Sieradzka)

Uczniowie z rąk starosty, pana Roberta Wróbla, otrzymali dyplomy i cenne nagrody. Prace laureatów będzie można obejrzeć od dnia 30 stycznia 2017 roku na wystawie zorganizowanej w siedzibie PIK w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15. Zapraszamy!

Po tam miło spędzonym poranku udaliśmy się z Panią Ewą Dziurą, która była naszym konkursowym opiekunem, oraz rodzicami do szkoły.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

 

Martyna Jasek kl. V a

Kacper Tomaszewski z kl. IV c

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+

zobacz także...