Otwarcie placu zabaw

Otwarcie placu zabaw rok szkolny 2010/2011

16 października 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty odbyła się uroczystość ślubowania 86 uczniów klas pierwszych oraz otwarcie nowoczesnego placu zabaw.

Uroczystość uświetnili swą obecnością goście: poseł na sejm Zenon Durka, Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, przewodniczący Rady Miasta Legionowo Wiesław Karnasiewicz, radny Janusz Klejment, dyrektorzy legionowskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele rodziców i duchowieństwa.

W poważny nastrój wprowadziła zebranych prezentacja Sztandaru Szkoły i odśpiewanie hymnu. „To najlepsze wykonanie hymnu, jakie ostatnio słyszałem”- stwierdził prezydent, Roman Smogorzewski.

Witając gości, dyrektor Zespołu Szkół Zoja Dąbrowska odniosła się do słów patrona 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty – T. Kościuszki: „Nic bardziej drogiego od Ojczyzny mieć nie można” i zaznaczyła, że koncepcja wychowania oparta na wzorze bohaterstwa i patriotyzmu powoduje, że szkoła ma swój klimat, a działania wychowawcze są spójne.

Ksiądz por. Marek Krawczyk dokonał poświęcenia, a prezydent Roman Smogorzewski i uczennica kl. I przecięli wstęgę. Uroczystość zwieńczył taniec przygotowany przez koło taneczne prowadzone przez p. Anetę Litwin oraz pokaz akrobacji na przyrządach znajdujących się na placu opracowany przez  nauczycielkę wychowania fizycznego – p. Anetę Osypiuk.

Na pewno dzień 16 października na trwałe zapisze się w pamięci uczniów i ich rodziców. Był pełen pozytywnych emocji i wywołał wiele wzruszeń.


 

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+