2016/2017

Nasze sukcesy  w roku szkolnym 2016/2017
Uczniowie klas 0 – 6

 

Konkursy międzynarodowe:

  • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu – Rafał Pyda kl. 6d – III miejsce.
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2017- Laureat  Rafał Pyda kl. 6d, wyróżnienia w kategorii Żaczek: Tobiasz Skrodzki kl.2a, Mikołaj Malinowski  2c, Gustaw Kijkowski kl. 2c , Karolina Ziółkowska kl. 2f, Klaudia Sokołowska kl. 2f, Oliwia Radecka kl. 2f, Krzysztof Frąckiewicz kl. 2f ; wyróżnienia w kategorii Maluch: Bartosz Chodkowski kl. 3c, Kacper Lipiński, Krzysztof Słupecki kl. 3d, Kacper Tomaszewski  kl. 4c, Mateusz Kwiecień kl. 5c, Szymon Opaliński kl. 4c.

Konkursy ogólnopolskie:

  • Ogólnopolski Konkurs „Kartka dla chorego” hospicjum księży Marianów w Warszawie –  I miejsce  Aleksandra Skłodowska kl. 4d, II miejsce  Julia Olewnik kl. 5d, Szymon Szabrański  kl. 4d, Alicja Roguska  kl.4d – wyróżnienia: Jan Rembiasz  kl.4d, Oliwia Ceran kl. 4d, Szymon Gąska kl. 5d, Mateusz Gąska kl.5d, Martyna Rygielska kl. 5c.
  • Ogólnopolska zabawa matematyczna z elementami rywalizacji Matematyczne preteksty – wyróżnienia: Martyna Nowicka kl. 4b, Daria Czałczyńska kl. 5a, Dominika Słupecka kl. 5b, Hubert Łomot kl. 5c,  Milena Brzezińska kl.0a, Paweł Typek kl.0c, Anastazja Skrodzka kl.0d, Adam Nawalaniec kl.1a, Michała Nowicki kl.1b, Julian Jaworski kl.1b, Alina Niewiadomska kl.1c, Michalina Zyskowska kl.2a, Joanna Maciążek kl.2b, Tobiasz Skrodzki kl.2b, Mikołaj Malinowski kl.2c, Julia Parszewska kl.2c, Wiktoria Typek kl.3a, Krzysztof Górski kl.3b, Patrycja Łomot kl.3c, Patryk Wieremczuk kl.3c, Krzysztof Słupecki kl.3d.

 

  • Konkurs matematyczny Puchacz Piotr – Klasy II Karolina Sokołowska  2f, Klaudia. Ziółkowska kl. 2f,  Antoni Wilk  kl. 2f,  Hanna Smyl  kl.2c,  Sebastian Czudec kl.2c; Klasy III Kacper Lipiński  kl. 3b, Krzysztof Słupecki kl. 3d, Kinga Dybowska kl. 3e.
  • Ogólnopolski Konkurs FluManiak 2016 – Wyróżnienie dla szkoły przez Fundacje Nadzieja dla Zdrowia,
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT –  wynik bardzo dobry Rafał Pyda kl. 6d, wynik dobry Piotr Szymański kl. 4c, Julia Omelaniuk kl. 5b, Mateusz Kwiecień kl. 5c.
  • Ogólnopolski Konkurs Mój Patron pod patronatem MKO – III miejsce Mateusz Truszkowski kl. 5a.
  • III Ogólnopolski Konkurs poświęcony bł. Ks. J. Popiełuszko: Jerzy Popiełuszko – człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał – laureatka Karolina Kazimierczak kl. 6a, finaliści: Dominika Plechawska, Piotr Szymczyk, Jan Gralewski, Jakub Kwiecień, Hanna Pisarska, Julia Samińska, Anna Sudujko.
  • Ogólnopolski Konkurs na opowiadanie o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego – wyróżnienie Julia Samińska kl. 6a.
  • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego ALBUS – Laureaci Szymon Rabaniuk kl. 6 c, Dawid Jędreas kl. 5 c, Paweł Pyda, kl. 5 d, wyróżnienia: Adam Gołoś kl.6 c, Artur Rudnicki kl. 6 d, Marcin Bytniewski 6 d, Igor Szuszkiewicz kl. 6 c, Julia Olewnik kl. 5 d, Mateusz Kwiecień kl. 5 c, Szymon Opaliński kl. 4a.

 

Konkursy wojewódzkie:

  • Wojewódzki Konkurs Szopka Betlejemska z surowców wtórnychAgata Bartecka 1c – III miejsce w kategorii surowce wtórne (6-8 lat),
  • XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia roku św. Jana Pawła II – Liliana Przekazińska kl. 2c, Maksymilian Rodak kl.3d, Wiktoria Typek kl. 3a, Mateusz Lewandowski kl. 5a, Magdalena Wiejak kl. 6d, Filip Komosiński kl. 6b – wyróżnienie, Mateusz Lewandowski kl. 5a – wyróżnienie.
  • Mazowiecki Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej Co mi w duszy graHanna Pisarska kl. 6a – wyróżnienie w kategorii piosenka, Mateusz Kwiecień, Dawid Jędreas kl. 5 c i Mateusz Lewandowski 5 a – laureaci w kategorii scenki rodzajowe.
  • XL Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka – półfinał Lilianna Przekazińska kl. II c, Maciej Szymajda kl. II a.
  • V Mazowiecki Memoriał Szachowy Zbigniewa Tyszkiewicza – I miejsce Adam Nawalaniec kl. 1a.
  • Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej Witaj Majowa Jutrzenko pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty – Finalistka  Liliana Przekazińska kl. 2c, Mateusz Lewandowski kl. 5a.
  • Ogólnopolski konkurs geologiczno- środowiskowy Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro – Mateusz Kibler kl. 6c wyróżnienie na szczeblu międzywojewódzkim (województwa podlaskie, lubelskie i mazowieckie).
  • III Wojewódzki Konkurs ekologiczny Bio – różnorodni 2017 pod hasłem Płazy i gady nie budzą w nas odrazy – Hanna Pisarska kl. 6a I miejsce w województwie w kategorii praca przestrzenna.
  • Mazowiecki konkurs Poznaj Słowację – laureatka Dominika Plechawska kl. 6a, wyróżnienia Kinga Morańska, Magdalena Wiejak, Tomasz Niecikowski, kl. 6d, Mateusz kibler kl. 6c.

 

Konkursy powiatowe:

  • Powiatowy Konkurs o Krwiodawstwie – Szymon Gąska kl. 5d – III miejsce, Karolina Kazimierczak kl. 6a, Gabriela Woszczyk kl. 5b, Zuzanna Jażdżyk kl. 5d, Paulina Pstrągowska kl. 4a – wyróżnienia,
  • Powiatowy Konkurs na komiks Sienkiewicz ilustrowany- Martyna Jasek kl. 5a – II miejsce, Kacper Tomaszewski kl. 4c – III miejsce, Seweryn Dziudzik kl. 5d – wyróżnienie,
  • Konkurs plastyczny Świąteczne AniołyI miejsce Szymon Ostrowski, Julia Choroszucha, Anna Jeż kl. 6c – II miejsce,
  • VIII edycja konkursu Zdrowie w bajce – kategoria przedstawienie pt. Hałas – Liliana Przekazińska  2c, Lena Maślakowska  kl.2 c, Amelia Kongiel kl.2 f, Oskar Chlaściak kl.2f, Wojciech Puszkarski kl.2f, Michalina Zyskowska kl.2a i Amelia Będzikowska kl.2g –  wyróżnienie zespołowe,
  • XVIII edycja Powiatowego Konkursu Historycznego Legiony a niepodległość Polski w latach 1914 – 1918. Rola Józefa PiłsudskiegoMateusz Kibler kl. 6c – IV miejsce,
  • VI Międzyszkolny i Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny MIŚ – MOJA ULUBIONA POSTAĆ W  LITERATURZE DZIECIĘCEJ  pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo: I miejsce  –  Maja Krygier kl. 1a, II miejsce Katarzyna Skłodowska kl. 2c,
  • Konkurs międzyświetlicowy pt. Legendy polskie pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo – II miejsce Paulina Łyszkowska kl. 2d, III miejsce Laura Cyrkowicz kl. 2g,
  • Konkurs międzyświetlicowy pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt. Cztery pory roku – w lesie, parku, na łąceII miejsce Patrycja Rygielska kl.2f, III miejsce Julia Uzar kl. 3c.
  • Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III pt. Niezwykły świat baśni H.CH. Andersena – III m. klasa III Patrycja Łomot, Kacper Wiszniewski, Małgorzata Wiejak 3c; wyróżnienie – Klasa II. 
  • Powiatowy Konkurs Plastyczno-Techniczny Moja rodzina na szlaku rowerowym – I miejsce Mateusz Kibler kl. 6c, III m. Adam Nawalaniec 1a, wyróżnienie Hybert Miaz kl. 5c.
  • IX Międzyszkolny Turniej Gry i zabawy na sportowo – I miejsce zespołowo klasy 1, II miejsce zespołowo klasy 2, III miejsce zespołowo klasy 3.
  • X Otwarty Turniej  Szachowy o Puchar Pani Dyrektor w SSP NR 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie –  III m. Adam Nawalaniec  1a.
  • Konkurs Recytatorski dla klas I-III Bajczytanki pani Hanki. Przegląd twórczości Hanny Niewiadomskiej – Klasy I I m. Alicja Stępień 1a, II m. Agata Bartecka kl. 1c; Klasy II I m. Liliana Przekazińska   kl. 2 c, II m. Piotr Śmiałek kl.  2 b; wyróżnienia : Adam Bakun, Kinga Dybowska i Milena Maguda.
  • Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III  pod patronatem Prezydenta m. Legionowo Po nitce do kłębka, czyli zagadki detektywistyczne  Lassego i Mai  – wyróżnienie dla zespołu : Rafał Miaz kl.2a, Maciej Szymajda kl.2a, Tomasz Sujkowski kl.3a, Alex Wilim kl.3a.
  • Powiatowy Konkurs dla Trzecioklasistów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo OMNIBUS 2017III miejsce Kinga Dybowska kl. 3b, Wiktoria Typek  3a.
  • Powiatowy Konkurs Piosenka obcojęzyczna POLIGLOTA I miejsce Solista Arkadiusz Chudziak kl. 6D, III miejsce Solista Hanna Pisarska kl. 6A, Kategoria „Zespół” II miejsce Zuzanna Olszewska, Nikola Szwoch 4b, II miejsce: P. Olak, O. Jaworska kl. 2f.
  • II Powiatowy Konkurs Polonistyczny Zabawy Językiem Polskim –  I miejsce  Amelia Szafraniec kl.3d; wyróżnienie  Amelia Adamczak,  Piotr Tymosiak   3c.
  • Konkurs ekologiczny dla klas III – II m. Patryk Wieremczuk kl. 3c, III m. Zuzanna Hajda, kl. 3e, Krzysztof Słupecki 3d; wyróżnienie: Szymon Błaszczyk.
  • I Legionowski Teatr Jednego Wiersza – III miejsce kl.0d, wyróżnienie II c.
  • Powiatowy Konkurs Przyrodniczy Parki Narodowe Nizin Polski – wyróżnienie Mateusz Kibler kl. 6c.
  • Powiatowy konkurs przyrodniczy Ciało człowieka – I miejsce Szymon Rabaniuk kl. 6c.
  • Powiatowy Konkurs Minikonkurs Matematyczny – laureat Rafał Pyda kl 6d, wyróżnienie Piotr Szymański kl. 4c.
  • Konkurs ekologiczny Rady na odpady – III miejsce dla szkoły.
  • Charytatywny Turniej Szachowy – I miejsce Bartosz Podgórski kl. 4b, III miejsce Szymon Szabrański kl. 4d.
  • Powiatowy Konkurs Historyczny Opowiedz mi o nich…I miejsce Mateusz Kibler kl. 6c, II miejsce Filip Komosiński kl. 6b, III miejsce Dominika Plechawska kl. 6a.
  • Powiatowy Konkurs Polonistyczny Licz się ze słowami – I miejsce Natalia Pająk kl. 6a, Oskar Kozyra kl. 6b, Adam Gołoś kl. 6c.
  • Powiatowy Konkurs Historyczno – Literacki W kręgu mitów i legend – I miejsce Igor Szuszkiewicz kl. 6c, Szymon Rabaniuk kl. 6c, Mateusz Kwiecień kl. 5c.
  • Powiatowy Konkurs Królowie polscy – I miejsce Karolina Samul kl. 6a, II miejsce  Natalia Pająk kl. 6a.
  • Konkurs Historyczny Legionowo moje miasto – I miejsce Mateusz Kibler kl. 6c.
  • Konkurs Plastyczny Mistrz Pędzla i Pióra pod hasłem „Książka uskrzydla” – I miejsce Barbara Banaszkiewicz kl. 6a.
  • Konkurs Plastyczny inspirowany twórczością Marii Konopnickiej – I miejsce Kornelia Banasikkl. 5 a, II miejsce Martyna Ostrowska kl.5 c, wyróżnienia Hubert Łomot, Hubert Miaz, Daniel Jędreas kl. 5c.

 

Konkursy szkolne:

  • Szkolny Konkurs Literacki – Wywiad: kl.4 „Szkoła mojego taty, dziadka, mojej mamy, babci…” – Bartosz Kosiński kl.4 c – I m., Barbara Wilgucka kl. 4 c – II m., Szymon Szabrański kl. 4 d – III m., wyróżnienia: Paulina Pstrągowska kl. 4 a, Piotr Herda kl. 4 c, Kacper Tomaszewski kl. 4 c, Jan Rembisz kl. 4 d.
  • Wpis w dzienniku: kl. V „Jeden dzień w szkole”- Martyna Jasek kl. 5 a – I m., Adriana Zarobelny kl. 5 d – II m., Oliwia Zawistowska kl. 5 a- III m., wyróżnienia: Martyna Gawkowska kl. 5 b, Michał Paśko kl. 5 d.
  • Kartka z pamiętnika: kl. VI – Jakub Kwiecień kl. 6 a – I m., Michał Mazurek kl. 6 b – II m., Szymon Rabaniuk kl. 6 c – III m., wyróżnienia: Kacper Choroszucha kl. 6 a, Oskar Kozyra kl. 6 b, Aleksandra Biedrzycka kl. 6 c.
  • Konkurs plastyczny Przestrzenna bombka – I m. Rafał Miaz kl. 2 a,  Anastazja Skrodzka kl. 0d; II m. Jan Gorgolewski kl. 2 f, Gustaw Kijkowski kl. 2 c; III m. Gabriela Makuch kl. 2 b,  Paweł Korzeniowski kl. 2e; wyróżnienie Michalina Zyskowska klasa 2 a.
  • Konkursie fotograficzny Choinka – I m. Piotr Śmiałek kl.2 b; II m. Stanisław Maciuszek kl.0 b; III m. Wojciech Baczewski kl.2 f; wyróżnienia: Antoni Duszyński kl.3 b, Adrian Kibler kl.2 h.
  • Konkurs plastyczno-techniczny Ozdoba wielkanocna dla klas 0I m. Łukasz Jastrzębski, II m.  Martyna Leszczyńska, III m. – Kacper Rulka.
  • Konkurs recytatorski dla klas 0 – I m  Matylda Raszkiewicz kl.0 a, II m. Karolina Szeląg kl.0 c, III m. Aleksandra Myszkowska kl.0 c; wyróżnienia : Antoni Orłowski kl.0 c, Weronika Męczyńska kl.0 d, Adrian Liwski kl.0 d, Milena Brzezińska kl.0 a.
  • Konkurs czytelniczy Wspólnie czytamy i radość z tego mamy – klasy III: I m. Hanna Paciorek kl. 3 b, Krzysztof Słupecki kl. 3 d, II m. Małgorzata Wiejak kl. 3 c, III m. Wiktoria Typek kl. 3 a; Konkurs plastyczny dla kl. 0- II: I m. Anna Bojar kl.2 c, II m. Antoni Orłowski kl. 0 c, III m. Gabriela Makuch kl.II b; wyróżnienie Wiktor Tchórz Gradowski kl. 0 d.
  • IV Szkolny Konkurs Szachowy – I m. Adam Nawalaniec kl. 1a, wyróżnienia: Jakub Dobek, Bartosz Podgórski, Jakub Rembiasz, Sebastian Dudek, Kamil Kubalski, Julia Nawalaniec, Martyna Petryka, Agnieszka Roguska klasy 4.
  • II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej – II m. Wiktoria Typek 3a, III m. kl. 2c w składzie: Nadia Zielińska, Hanna Smyl, Karolina Dąbkowska, Amelia Kowalczyk, Franciszek Łysek
  • II Konkurs Czytanie jest w modzie dla uczniów klas III-VI – klasy trzecie: I m. Hanna Paciorek kl. 3b, wyróżnienia: Wiktoria Typek kl. 3a, Krzysztof Słupecki kl. 3d,
  • Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas II – III – Laureaci klas II: I miejsce Hanna Smyl kl. 2c, II miejsce Karolina Dąbkowska 2c, III miejsce Rafał Miaz  kl. 2a; Laureaci klas III: I miejsce Patryk Wieremczuk  kl. 3c, II miejsce Krzysztof Słupecki  kl. 3d, III miejsce Tomasz Sujkowski  kl. 3a.
  • Mistrz Ortografii dla klas 2 – I miejsce i Tytuł Mistrza Ortografii zdobyli: Milena Stanny 2 e, Adam Wilk kl. 2 f, II miejsce: Maciej Szymajda kl. 2 a, Karolina Dąbkowska  kl. 2c, Agata Kurpińska kl.2 c, Julia Parszewska  kl. 2 c, Hanna Smyl  kl. 2 c, Karolina Ziółkowska  kl. 2 f, Sandra Karbowska kl. 2 d; III miejsce: Kamil Pisz  kl. 2 h, Maciej Ficek kl. 2b, Hanna Opalińska kl. 2 h, Oskar Chlaściak kl. 2f; wyróżnienia: Marcin Sztangierski  kl. 2 g, Maciej Strużak  kl.2 c, Oliwia Jaworska  kl. 2 f.
  • Mistrz Ortografii dla klas 3 – I miejsce Amelia Adamczak kl. 3c, Zuzanna Hajda kl. 3e, Miłosz Strzelczyk kl. 3d; II miejsce Witold Latawiec kl. 3e, Mikołaj Mrozek kl. 3f; III miejsce Marcelina Skrzypczyk kl. 3d, Mateusz Pazurek kl. 3e.
  • Konkurs plastyczny Ilustracja do wybranego wiersza – I m. Anna Bojar kl. 2c.

 

Konkursy świetlicowy:

  • Konkurs świetlicowy pt. „Moja szkoła, moja klasa”- I kategoria – PRACE PRZESTRZENNE: I miejsce Patryk Pietrak kl. 2d, II miejsce Oliwia Jaworska kl. 2f, III miejsce Patrycja Prochacka kl. 1c II kategoria – PRACE PLASTYCZNE: I miejsce Adam Wilk kl. 2f, II miejsce Jan Gorgolewski kl. 2f, III miejsce  Marta Katolik kl. 0c wyróżnienia: Agata Kurpińska kl. 2c, Lena Rulka kl. 1b, Igor Rulka kl. 2f, Wojciech Baczewski kl. 2f,

 

Osiągnięcia sportowe:

Uczniowie szkoły  zdobyli I miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

 

Dyscyplina Miejsce w mieście Miejsce w powiecie Miejsce w międzypowiecie
Biegi przełajowe dziewcząt drużynowo 2 2
Biegi przełajowe chłopców drużynowo 1 1
Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt 2 2 5
Sztafetowe biegi przełajowe chłopców 2 2 7
Mini piłka koszykowa dziewcząt 2 3
Mini piłka koszykowa chłopców 2 1 3
Mini piłka siatkowa dziewcząt 1 3
Mini piłka siatkowa chłopców 1 3
Mini piłka ręczna dziewcząt 1 4
Mini piłka ręczna chłopców 1 1 1
Unihokej dziewcząt 2 1 3
Unihokej chłopców 2 7
Tenis stołowy dziewcząt 2 2
Tenis stołowy chłopców 2 2
Pływanie dziewcząt 2 8
Pływanie chłopców 1 5
Dwa ognie usportowione dziewcząt 1 1
Dwa ognie usportowione chłopców 1 1
Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt 2 2
Czwórbój lekkoatletyczny chłopców 1 1 4
Mini piłka nożna dziewcząt 1 1 4
Mini piła nożna chłopców 1 2

 

podziel się...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+