2018/2019

Nasze sukcesy

po I semestrze roku szkolnego 2018/2019

 

Konkursy ogólnopolskie:

  • XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Piękno świata, piękno człowieka” – pod hasłem ,,Ojczyzna mnie woła …” – laureaci – Karolina Sikora, Aleksandra Madajczak, Karolina Kazimierczak, Hanna Pisarska, Dominika Plechawska, Gabriela Szerejko, Piotr Szymczyk kl. 8a, Aleksandra Szymanek, Kamil Strzelecki, Patrycja Grzymkowska, Oliwier Kłosowski, Julia Jasińska, Karolina Gąska, Sergiusz Wiśniewski, Wkitoria Bańka, Oskar Klimczuk, Barbara Czarkowska kl. 3A gimn; wyróżnienia: Piotr Herda kl. 6c, Mikołaj Grzymkowski 7a,
  • „Do hymnu” – Ogólnopolski Konkurs Pieśni Hymnicznych – udział w przeglądzie finałowym – uczniowie klas 2 – 8,
  • Ogólnopolski Turniej Szachowy dla dzieci z klas I – VI – Julia Nawalaniec kl. 6a – IV miejsce w kategorii klas szóstych,
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki ,,Kiedy Człowiek tonie, zawsze należy podać mu rękę” z okazji roku Ireny Sendlerowej – Karolina Kazimierczak kl. 8a – III miejsce; wyróżnienia: Aleksandra Madajczak, Hanna Pisarska, Dominika Plechawska kl. 8a, Oliwia Zawistowska kl. 7b, Alicja Roguska kl. 6d, Aleksandra Skłodowska kl. 6d, Piotr Szymański kl. 6c, Kacper Tomaszewski kl. 6c,
  • Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego MULTITEST – Paweł Czyż kl. 7b – laureat,
  • Ogólnopolski konkurs matematyczny Multitest – Rafał Pyda kl. 8d,  Jan Zwoliński kl. 3B gimn. – laureaci, Maciej Małecki kl. 3B gimn, Gabriela Szerejko kl. 8a – wyróżnienia,
  • Ogólnopolski Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy ,,W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów” – laureatka etapu wojewódzkiego – Karolina Kurek kl. 3A gimn.,
  • XX Ogólnopolski Konkurs ,,Pocztówki świąteczne. Nowy Rok” – wyróżnienie – Wiktoria Ząbczyńska kl. 5a,

 

Konkursy wojewódzkie:

 

  • XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia czterdziestej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża – Maja Florczyk kl. 1d – laureatka III miejsca, Bartłomiej Luty kl. 2a – finalista II etapu, Aleksandra Budna i Martyna Konieczna kl. 6d – finalistki,
  • Wojewódzki Konkurs „Polacy z wyboru w walce o niepodległą” organizowany przez Dom Spotkań z Historią – wyróżnienie uczniowie kl. 8b: Oskar Kozyra, Michał Mazurek, Igor Czarnecki, Patrycja Glinka, Dawid Kozioł,
  • Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą” – Amelia Będzikowska kl. 4 g – wyróżnienie,

 

Konkursy powiatowe:

 

  • Powiatowy Konkurs Teatralny „Zdrowie w bajce” – Hubert Krzyżewski kl. 3a, 7 dzieci z kl. 0b, Aleksandra Maciążek, Kalina Tobiś, Alicja Olendrzyńska, Julian Kijkowski, Hubert Folusz z kl. 1b – wyróżnienie,
  • Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej – Milena Maguda kl. 5b – I miejsce solistka; klasa 2c – II miejsce zespół „Przemiana”,
  • Powiatowy Konkurs Literacki ,,Powiat legionowski – to lubię!” – Karolina Sikora kl. 8a – I miejsce; Aleksandra Skłodowska kl. 6d – wyróżnienie,
  • Konkurs historyczny ,,Legiony a niepodległość Polski 1914 – 1918. Rola Józefa Piłsudskiego” – laureatka etapu powiatowego – Małgorzata Kawka kl. 3B gimn.; – II miejsce; udział Paulina Pstrągowska kl. 6a,
  • Powiatowy Konkurs Historyczno – Plastyczny „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy”. Pomniki przedsiębiorczości – III miejsce – Cyprian Czerniawski kl. 6d,  Karolina Samul, Natalia Pająk kl. 8a,
  • XIX edycja TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” – Antoni Surmacz kl. 2a, Eryk Mandes, Jan Koprowski, Szymon Nowak kl. 3a – III miejsce,
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny „Świąteczne Anioły – Narysuję dla Ciebie Aniołka” – Wiktor Chołyk – II miejsce,
  • IX Miejski Festiwal Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo i Fundacji Legionowo dla Ciebie – Barbara Czarkowska kl. 3 A gimnazjum i Natalia Woźniak kl. 3 D gimn. – laureatki,
 

Konkursy międzyszkolne:

  • Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej – klasa 2c – I miejsce zespół „Przemiana”, Milena Maguda kl. 5b – I miejsce solistka, Lilianna Przekazińska kl. 4a – II miejsce solistka, Natalia Chudziak kl. 4f – III miejsce, Julia Prażmowska – wyróżnienie,
  • „Mały dziennikarz” – konkurs dla dzieci – Aleksandra Myszkowska 2d – II miejsce,  Filip Lange kl. 2d wyróżnienie,
  • Szkolny konkurs fotograficzny „Jesienne drzewa” – Elżbieta Godlewska kl. 1a – I miejsce; Kacper Ślubowski kl. 1a, Alicja Olendrzyńska kl. 1b – II miejsce; Sylwia Kazimierczuk kl. 1a, Hubert Folusz kl. 1b – III miejsce; Paulina i Adam Brześkiewicz kl. 1a, Antoni Krakowiak kl. 1c, Mateusz Muchiewicz kl. 1c, Oliwer i Kamila Rygielscy – wyróżnienie,
  • „Życzenia dla nauczyciela” – Leon Tureniec 0b, Olaf Manaj  kl. kl. 1b – I miejsce; Alicja Olendrzyńska kl. 1b – II miejsce; Anastazja Zapert  kl. 3b – III miejsce,
  • „Jesienne drzewo” – konkurs plastyczny – Kacper Kozicki kl. 2a – I miejsce; Alicja Olendrzyńska kl. 1b – II miejsce; Alicja Stępień kl. 3a – III miejsce; Gabriel Prusakiewicz kl. 2a, Zuzanna Zygan kl. 2b, Julia Malicka kl. 1a, Mateusz Gruczek kl. 1d -– wyróżnienie
  • Gminny Konkurs ,,Historyczne spoty” – I miejsce zespołowo uczennice  klasy 7e – Marysia Łysowska, Julia Żak, Oliwia Górka i Paulina Mijakowska,

 

Osiągnięcia sportowe:

                          Szkoła Podstawowa nr 8

  Dzieci Młodzież Dzieci Młodzież Dzieci Młodzież
Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt   I m. miasto   II m. powiat   IX m. międzypowiat
Sztafetowe biegi przełajowe chłopców I m. miasto I m. miasto II m. powiat II m. powiat    
Koszykówka dziewcząt I m. miasto II m. miasto I m. powiat   V m. międzypowiat  
Koszykówka chłopców II m. miasto Im. miasto V m. powiat Im. powiat   IV m. międzypowiat
Unihokej dziewcząt I m. miasto III m. miasto III m. powiat      
Unihokej chłopców II m. miasto III m. miasto        
Piłka nożna dziewcząt   I m. miasto   I m. powiat   V m. międzypowiat
Piłka nożna chłopców   III m. miasto        
Tenis stołowy dziewcząt I m. miasto          
Tenis stołowy chłopców III m. miasto          

 

 

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+