2015/2016

Nasze sukcesy

w roku szkolnym 2015/2016

Uczniowie Klas 0 – 6

 

Konkursy międzynarodowe:

  • XXXII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, wyróżnienia: Martyna Chmielewska z kl. 4d, Filip Komosiński z kl.5b, Oskar Kozyra z kl. 5B, Maciej Uzar z kl. 5b,
  • Międzynarodowy Konkurs matematyczny Kangur matematyczny: laureat Rafał Pyda z kl. 5d, wynik bardzo dobry: Piotr Szymański z kl.3c, wyróżnienie: Maja Pieczykolan z kl. 3b, Karol Kubalski z kl. 3d, Krzysztof Słupecki z kl. 2d, Miłosz Strzelczyk z kl. 2f,  Bartosz Chodkowski z kl. 2c, Kacper Lipiński z kl. 2b, Michał Woźniakowski z kl. 2b, wyróżnienie: z klasy 4b Julia Omelaniuk,  z klasy 5 c Jagoda Graniczka,
  • Międzynarodowy Konkurs geologiczny Ziemia w okowach loduŚrodowisko przyrodnicze wczoraj dziś i jutro: wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim w części plastycznej Mateusz Kibler kl. 5c,

 

Konkursy ogólnopolskie:

  • II Ogólnopolski Konkurs poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce: Jerzy Popiełuszko – człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał, finaliści: Dominika Plechawska z kl. 5a, Szymon Różkowski z kl. 5a, Piotr Szymczyk z kl. 5a, Oskar Kozyra z kl. 5b, Maciej Uzar z kl. 5b, Karolina Kurek z kl. 6b, Bartosz Pawłowski z kl. 6b, Kordian Zieleźnicki – Blados z kl. 6b, Amelia Abramczyk z kl. 6d, Grzegorz Biernacki z kl. 6d, Karolina Gąska z kl. 6d, Mateusz Okurowski z kl. 6d, Jakub Piotrowski z kl. 6d, Karol Sobieszek z kl. 6d, Wojciech Woźny z kl. 6d,
  • XXII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka, wyróżnienia: Filip Bernatowski z kl. 5a, Jan Gralewski z kl. 5a,
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Malowane poezją, praca zakwalifikowana do wystawy: Zuzanna Łuniewicz – Stępniak kl. 6c,
  • Ogólnopolski konkurs na film Opowieści o Józefie Piłsudskim organizowany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, II miejsce grupa z klasy 5b,
  • Ogólnopolski Konkurs Mój las: wyróżnienie Aleksandra Jarzębska z kl. 4b, Julia Omelaniuk z kl. 4b,
  • Ogólnopolski konkurs na projekt w ramach programu Trzymaj formę. Przez życie aktywnie i zdrowo: II miejsce w powiecie zespół z klasy 5b,
  • V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej (Kalisz) laureat:  Gustaw Kijkowski z kl. 1 c,
  • Szkoła z Klasą 2.0 blog klasy 2a Jak Kaktus i Mały ratują świat cały – konkurs na plakat Fundacji Na Rzecz  Zrównoważonego Rozwoju: 3 odznaki programowe  dla bloga klasy 2 a, laureatka Patrycja Czarnecka z kl.3 c,

 

Konkursy wojewódzkie:

  • Wojewódzki Konkurs Szopka Betlejemska z surowców wtórnychAgata Bartecka  kl. 1g – II miejsce
  • XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia roku św. Jana Pawła II – Szymon Rabaniuk kl. 5c – wyróżnienie
  • XIII edycja Mazowieckiego Konkursu Recytatorskiego Jednego Poety – Władysława Broniewskiego – Magdalena Wiejak kl. 5d i Mateusz Lewandowski kl. 4a – wyróżnienia
  • Mazowiecki Konkurs Plastyczny Książka mój najwierniejszy przyjacielmoja ulubiona lekturaPatryk Wieremczuk kl. 2d – II miejsce, Bartłomiej Melańczuk kl. 2d – wyróżnienie, Kacper Choroszucha kl. 5a i Kornelia Banasik kl. 4a – wyróżnienie
  • Mazowiecki Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej Co mi w duszy graBarbara Czarkowska – wyróżnienie w kategorii piosenka, Mateusz Kwiecień kl. 4c – wyróżnienie w kategorii poezja,
  • II edycja Wojewódzkiego Konkursu Szanuj życie organizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 35 im. Noblistów Polskich w Legionowie,
    I miejsce: Adam Gołoś z kl.5c, Szymon Rabaniuk z kl.5c, II miejsce: Bartosz Król z kl. 5c, Jakub Piotrowski z kl. 6d, Mateusz Kibler z kl. 5c, III miejsce: Maciej Uzar z kl. 5b, wyróżnienia: Piotr Szymczyk z kl. 5a, Amelia Abramczyk z kl. 6d, Oskar Kozyra z kl. 5b, Filip Komosiński z kl. 5b,
  • XIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej Witaj Majowa Jutrzenko dla uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski finaliści: Mateusz Lewandowski z kl. 4a, Jakub Nowek z kl.6b,
  • Konkurs matematyczny Puchacz Piotr org. Przez „Mathriders” ogólnopolską sieć Centrów Nauczania Matematyki: 18 finalistów z kl. 1, 1 z kl. 2
    oraz 2 z klas 3,

 

Konkursy powiatowe:

  • Powiatowy Mikołajkowy Turniej Szachowy w Serocku – Jan Rembiasz kl. 3d – VI miejsce
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny Mój przyjaciel – pluszowy miś – Gustaw Kijkowski kl. 1c – I miejsce, Milena Rygielska kl. 3d – wyróżnienie
  • XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny Mały Myśliciel – Karol Sobieszek kl. 6dlaureat
  • Zdrowie w bajce –  kategoria przedstawienie pt. W zdrowym rytmie – wyróżnienie dla uczniów z kl. 2 d  – Julia Doda, Dominika Maciejewska, Michał Pająk, Maksymilian Rodak, Emilia Siekierska, Krzysztof Słupecki, Amelia Szafraniec, przedstawienie  pt. Na zdrówko  KrówkoKacper Rękawik kl. 3a,  uczniowie z klasy 2b: Hanna Paciorek, Igor Giziński, Kacper Lipiński, Oliwia Mikucka, Michał Woźniakowski, Martyna Gorczyca – wyróżnienie zespołowe
  • XVII edycja Powiatowego Konkursu Historycznego Legiony a niepodległość Polski w latach 1914 – 1918. Rola Józefa PiłsudskiegoMateusz Kibler kl. 5c – wyróżnienie
  • X edycja Powiatowego Konkursu Polonistycznego Licz się ze słowami pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, II miejsce: Michał Obrębski
    z kl. 6a, Radosław Mróz z kl. 6d, Karolina Gąska z kl. 6d,
  • I edycja Powiatowego Konkursu Literacko – Plastycznego Mistrz pióra
    i pędzla
    Na skrzydłach marzeń pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, kategoria literacka II miejsce: Karolina Kurek z kl. 6b, kategoria plastyczna II miejsce: Kornelia Banasik z kl. 4a,
  • Powiatowy Konkursu Przyrodniczy Parki Narodowe Gór i Wyżyn Polski, finaliści: Adam Gołoś 5c, Magdalena Wiejak 5d,
  • XXIII powiatowy konkurs matematyczny Minikonkurs Matematyczny: finaliści Rafał Pyda 5d, Jakub Kwiecień 5a, Karol Sobieszek 6d,
  • Powiatowy Konkurs na projekt Opowiedz mi o nich, II miejsce: Jakub Kwiecień z kl. 5a, Patryk Mastalerz z kl. 5a, Natalia Pająk z kl. 5a, Hanna Pisarska z kl. 5a, wyróżnienie: Oliwier Gołos z kl. 5b, Maciej Kaczmarczyk z kl. 5b, Dominika Karwat z kl. 5b, Oskar Kozyra z kl. 5b, Nikola Kunysz z kl. 5b, Maja Małecka z kl. 5b, Lidia Marciniak z kl. 5b, Magdalena Piotrowska z kl. 5b, Alan Pluta z kl. 5b,
  • VII edycja konkursu o Polskim Państwie Podziemnym AK i Szarych Szeregach, III miejsce: Mateusz Kibler z kl. 5c,
  • VIII edycja powiatowego konkursu historyczno – literackiego W kręgu mitów
    i legend
    pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, I miejsce: Igor Szuszkiewicz z kl. 5c, Szymon Rabaniuk z kl. 5c, Barbara Czarkowska z kl. 6a,
  • Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka – do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Maciej Szymajda z kl. 1a
  • Powiatowy Konkurs dla Trzecioklasistów OMNIBUS 2015 II miejsce Piotr Szymański z kl. 3c, Maciej Cydejko z kl. 3d, III miejsce Sebastian Dudek i Mateusz Opara, Aleksandra Skłodowska, Oliwia Ceran z kl. 3d, 
  • Twórczość Kornela Makuszyńskiego – postaci z bajek i opowiadań: wyróżnienie Rafał Miaz z kl. 1c, I miejsce Tymon Pędzich z kl. 2c,
  • Konkurs powiatowy Policjanci są wśród nas – III miejsce Filip Komosiński z kl. 5b,  Piotr Bawor z kl. 4b, Radosław Mróz z kl. 6d,
  • Powiatowy Konkurs Rady na odpadyI miejsce całej szkoły.

 

Konkursy miejskie :

  • Barwy Jesieni – międzyszkolny konkurs fotograficzny – Kacper Tomaszewski kl. 3c – I miejsce, Patrycja Czarnecka kl. 3c – wyróżnienie
  • Konkurs plastyczny Świąteczne AniołyGustaw Kijkowski kl. 1c – II miejsce, Ida Wódkowska kl. 5d – III miejsce, Barbara Banaszkiewicz kl. 5a – wyróżnienie
  • Konkurs Wokalny Cztery pory roku – JesieńGabriela Woszczyk kl. 4b– III miejsce, Alicja Zalewska kl.4a – wyróżnienie
  • Miejski konkurs plastyczny Każdy w Legionowie jeździ w kasku na głowie,
    I miejsce: Gabriela Woszczyk z kl. 4b, II miejsce: Dominika Słupecka z kl. 4b,
  • Szkolny Konkurs Lektorski Czytanie jest w modzie, klasy IV: I miejsce Zuzanna Werwińska z kl. 4a, klasy V: I miejsce: Filip Komosiński z kl. 5b, Szymon Rabaniuk z kl. 5c, klasy VI: wyróżnienie: Jakub Nowek z kl. 6b,
  • Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, I miejsce: Kacper Mastalerz
    z kl. 5a, I miejsce w kategorii zespół: Natalia Pająk z kl. 5a, Hanna Pisarska z kl. 5a, II miejsce: Alicja Zalewska z kl. 4a, wyróżnienie: Zuzanna Werwińska z kl. 4a, wyróżnienie w kategorii zespół: Paulina Olender z kl. 4a, Barbara Pochmara z kl. 4a, Julia Szafraniec z kl. 4a,
  • Międzyświetlicowy turniej wiedzy Wiem wszystko – organizator Zespół Szkolno- Przedszkolny na 2 w Legionowie, I miejsce zespołowo: Piotr Szymański kl. 3c, Michał Pająk kl. 2d, Igor Niewęgłowski kl. 1g,
  • Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny Cztery pory roku – Zima w bajce, I miejsce: Natalia Chudziak kl. 1d,
  • Konkurs wiedzy Jestem Polakiem: reprezentacja klas 1, 2, 3 zajęła II miejsce drużynowo,
  • Konkurs czytelniczo – plastyczny na podstawie książki
    M. Strzałkowskiej Leśne głupki: uczniowie klasy 1c drużynowo zdobyli III miejsce,
  • Babciu, dziadku opowiedz mi swoją historię (Muzeum Historyczne w Legionowie): I miejsce Julia Żbikowska, wyróżnienie Antonina Kunicka, Helena Bawor,  Lilianna Przekazińska.
  • Mistrzostwa Legionowa Uczniów Szkół Podstawowych w Szachach: z kl. 3d Sebastian Dudek II miejsce  i Szymon Szabrański – III miejsce,
  • Konkurs polonistyczny Zabawy z językiem polskim: Piotr Szymański  z kl. 3 c I miejsce, Aleksandra Skłodowska z kl.  3 d II miejsce,
  • Czytelniczy pt. Widzieć w dziecku samego siebie – życie
    i twórczość A.A.Milne:
    drużynowo III miejsce Miłosz Strzelczyk, Krzysztof Słupecki, Michał Pająk,
  • II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu WIEM CO JEM dla uczniów klas drugich: uczniowie klasy 2f drużynowo  V miejsce,
  • Turniej Szachowy Edukacja przez szachy w szkole: 1 miejsce Maja Pieczykolan z kl. 3 b, 2 miejsce Sebastian Dudek z kl. 3 d, 3 miejsce Alicja Roguska, Szymon Szabrański z kl. 3 d.

 

Konkursy świetlicowy:

  • Kapelusz Pani Jesieni – Alicja Basiewicz kl.1b, – I miejsce,
  • Najciekawsza bombka lub choinka – kategoria choinki – Patrycja Czarnecka kl. 3c – I miejsce, Adrian Kibler kl. 1h –  II miejsce, kategoria bombki- Paweł Korzeniowski kl. Ie, Agata Bartecka kl. Ig – I miejsce, Michał Kowalkowski kl. 2f, Kacper Myszkowski kl. 2e, Milena Rygielska kl. 3d – II miejsce, Antoni Duszyński kl. 2b, Alicja Basiewicz kl.1b, Hanna Opalińska kl. 1h, Amelia Kongiel  kl. 1f, Wojciech Parzych 2f, Patrycja Parzych 3d  – III miejsce,
  • Świetlicowy konkurs pt. Pisanka wielkanocna I miejsce: Kasia Łazarczyk kl.1d, Blanka Hryniszyn kl. 1b, II miejsce: Alicja Basiewicz kl. 1b, Patrycja Parzych kl. 3d, III miejsce: Oliwia Krzyżanowska kl. 1g, Aleksandra Uczyńska kl. 2f, wyróżnienia: Agata Bartecka kl. 1g, Wiktoria Niewęgłowska kl. 1g, Karolina Ziółkowska kl. 1f, Rafał Miaz kl. 1a, Lena Wilczyńska kl. 1a, Maja Czajkowska kl. 2c
  • Konkurs Fotograficzny Zabytki i ciekawe miejsca w Legionowie i okolicy dla uczniów z Zespołu Szkół w Legionowie, laureaci: I miejsce: Karol Krakowiak kl. 1g, Dominika Plechawska kl. 5a  II miejsce: Gustaw Kijkowski kl. 1g, Zofia Kazanecka kl. 3b, Hanna Pisarska kl. 5a, III miejsce: Jasza Józefiak kl. 2d, Wiktoria Bańka kl. 6b

 

Osiągnięcia sportowe:

Klasy 4 – 6

  • Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt: I m. miasto, IV m. powiat,
  • Sztafetowe biegi przełajowe chłopców:  I m. miasto,  I m. powiat, IV m. międzypowiat,
  • Biegi przełajowe chłopców: I m. miasto, I m. powiat,
  • Biegi przełajowe dziewcząt: II m. miasto, IV m. powiat,
  • Mini piłka koszykowa dziewcząt: II m. miasto, V m. powiat,
  • Mini piłka koszykowa chłopców: I m. miasto, I m. powiat, I m. międzypowiat,
  • Mini piłka siatkowa dziewcząt: I m. miasto, III m. powiat,
  • Mini piłka siatkowa chłopców: I m. miasto, I m. powiat,
  • Mini piłka ręczna dziewcząt: III m. miasto,
  • Mini piłka ręczna chłopców: I m. miasto, II m. powiat,
  • Tenis stołowy dziewcząt: III m. miasto,
  • Tenis stołowy chłopców: II m. miasto,
  • Pływanie dziewcząt: I m. miasto, IV m. powiat,
  • Pływanie chłopców: IV m. miasto, X m. powiat,
  • Dwa ognie usportowione dziewcząt: I m. miasto, I m. powiat,
  • Dwa ognie usportowione chłopców: I m. miasto, I m. powiat,
  • Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt: II m. miasto, V m. powiat,
  • Czwórbój lekkoatletyczny chłopców: I m. miasto, III m. powiat,
  • Koszykówka chłopców: I m. miasto,  I m. powiat,  I m. międzypowiat,
  • Unihokej dziewcząt: II m. miasto, III m. powiat,
  • Unihokej chłopców: IV m. miasto,

I miejsce w mieście w klasyfikacji końcowej szkół w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

Klasy 1 – 3

  • Zawody pływackie:  drużynowo klasa 3 chłopcy: 7 miejsce  w powiecie,
  • 4 miejsce w mieście – klasa 3 dziewczynki z 3 klasy –  I miejsce w powiecie,
  • VIII  Międzyszkolny Turniej Gry i zabawy na sportowo:  Klasy I – miejsce I , Klasy II – miejsce II, Klasy III –   I miejsce,                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+