2014 – 15

Udział uczniów z klas I – III i Oddziału Przedszkolnego

w konkursach
w roku szkolnym 2014 / 2015:

 

 Międzynarodowe

  •  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR – wyróżnienie: Opaliński, K. Rękawik kl. 2a; J. Romanowska, M. Pieczykolan kl. 2b; P. Szymański, K. Tomaszewski, B. Żmijewski kl. 2c; M. Cydejko kl. 2d;
    M. Kwiecień, B. Pstrągowski kl. 3c

 

Ogólnopolskie

  •  Ogólnopolski Konkurs na happening edukacyjny w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd –zatrzymaj się i żyj”- III miejsce szkoły;
  • „Dyktando (nie tylko) dla mistrzów” – laureatka: Z. Werwińska
    3a; wyróżnienia: A. Zalewska kl. 3a , J. Różkowski, H. Łomot kl. 3c
  • Konkurs Matematyczny „Alfik”- laureat Czyż kl. 3b; wyróżnienie:
    J. Omelaniuk kl. 3b, K. Guzek kl. 3a
  • „Przedszkole Talentów” – II miejsce: Kunicka kl. 0b; III miejsce:
    N. Chudziak kl. 0b; wyróżnienie:  P. Raczkowski kl. 0b, K. Frąckiewicz kl. 0c, W. Puszkarski kl. 0c, Sz. Siebierski kl. 0c, J. Żbikowska kl. 0d, K.  Niciński,
    P. Korzeniowski kl. 0d

 

Wojewódzkie

  •  Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko” – finalistka: Konieczna kl. 2d

 

Powiatowe

  •  Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel pluszowy miś” – I miejsce: Żbikowska kl. 0b; III miejsce: Z. Olszewska kl. 2 a i O. Mikucka kl. 1 b; wyróżnienie: K. Okurowski kl. 0b
  • Konkurs „Jestem Polakiem” – II miejsce zespołowo: Słupecki kl. 1d,
    P. Szymański kl. 2c, G. Woszczyk kl. 3b, rezerwowa D. Słupecka
  • VI edycja Powiatowego Konkursu „Zdrowie w bajce” klas I-III – III miejsce zespołowo: Bożym kl. 3d, E. Gawkowska kl. 3b, M. Gawkowska kl.3b,
    Z. Olszewska kl. 2a, A. Szafraniec kl. 1d, P. Czarnecka kl. 2c, B. Pstrągowski kl. 3d, G. Woszczyk kl. 3b
  • „Zdrowie w bajce” oddziałów przedszkolnych – III miejsce: klasa 0c i 0d
  • Powiatowy Konkurs dla Trzecioklasistów OMNIBUS 2015 – I miejsce:
    Zawistowska kl. 3a i Z. Werwińska kl. 3a; II miejsce: M. Kwiecień kl. 3c; III miejsce: H. Miaz kl. 3c
  • Powiatowy Konkurs dla klas III – VI „Miłośnicy przyrody” – drużyna klas 3-5 III miejsce: Gałek, M. Ostrowska kl. 3 c
  • Konkurs kaligraficzny „Urodziny księdza Jana” – wyróżnienie: Zarek kl. 2a
  • „VII Międzyszkolny Turniej Gry i zabawy na sportowo” –  II miejsce klasy II: Rygielska kl. 2d, S. Dudek kl. 2 d, B. Żmijewski kl. 2c, N. Kunicka,
    N. Rutecka, J. Łuksaki; III miejsce klasy III: S. Łyszkowska kl. 3c,
    M. Grzymkowski kl. 3a
  • Konkurs Plastyczny „Lato na Mazowszu” – I miejsce: M. Kochańska kl. 1b, Czarnecka kl. 2c; II miejsce: M. Cydejko kl. 2d; III miejsce: Sz. Ostrowski kl. 1b
  • Konkurs Plastyczny „Ekologiczne budzenie wiosny”- wyróżnienie:
    Czarnecka kl. 2 c
  • Turniej wiedzy „Wiem wszystko” – I miejsce drużynowo

 

Miejskie

  •  Konkurs plastyczny „Pocztówka z Legionowa” – III miejsce: Zarek kl. 2a.
  • „Gry i zabawy sportowe” – I miejsce: Kacper kl. 3d, S. Dziudzik,
    O. Cybulska, M. Grzymkowski kl. 3a,
  • Mini olimpiada – II miejsce drużynowo: Rygielska, P. Parzych,
    J. Rembiasz, Sz. Szabrański kl. 2d, Z. Kazanecka, A. Łazarczyk, A. Budny
    kl. 2b,
  • Międzyszkolny Turniej Szachowy – II miejsce drużynowo: Szabrański, P. Parzych, A. Roguska, G. Kraskowska, M. Rygielska, S. Dudek,
    J. Rembiasz, J. Dobek, J. Makowski, I. Majewska kl. 2 d

 

 

Udział uczniów z klas IV – VI

 Międzynarodowe

  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR – wyróżnienie:
    Pyda kl. 4 d
  • Międzynarodowy Konkurs Skrzydlaty Eksperyment Ziemi – wyróżnienie: Plechawska kl. 4 a

 

Ogólnopolskie

  • Ogólnopolski Konkurs na happening edukacyjny w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”- III miejsce szkoły
  • Ogólnopolski Konkurs „Sherbolek i doktor Lolson” organizowany przez Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa – laureatki: Kazimierczak kl. 4a,
    A. Abramczyk kl. 5d
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki „Twórczość Haliny Rudnickiej”
    – wyróżnienie:
    Komosiński kl. 4b
  • Kartka świąteczna „Ubogi Jezus w Betlejem nadzieją dla chorych”
    – II miejsce:
    Leszczyńska  kl. 6c, wyróżnienie: A. Szymanek kl.6a
  • XI edycja Ogólnopolskiego Legionowskiego Konkursu Literackiego – Kategoria poezja: dzieci do lat 12 – II miejsce: Kurek kl. 5b, III miejsce: D. Plechawska kl.4a, Kategoria poezja: młodzież do lat 18 – II miejsce:
    D. Dziura kl.6a, Kategoria: Wspomnienie o Legionowie- wyróżnienia:
    J. Kwiecień kl. 4a, A. Chmiel kl.6c
  • Ogólnopolski Konkurs poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce: „Jerzy Popiełuszko – człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał” – laureaci:
    Czarnecki kl. 4 b, K. Kazimierczak kl. 4 a, D. Plechawska kl. 4 a, K. Sikora kl. 4 a, W. Wróblewski kl. 5 b
  • XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka – wyróżnienie: Dądelewska kl. 4 d i A. Abramczyk kl. 5 d
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki „Szkoła marzeń” – finaliści: Pisarska kl. 4 a, J. Nowek kl. 5 b, K.l Sobieszek kl. 5 d
  • XII edycja Ogólnopolskiego Legionowskiego Konkursu Literackiego – wyróżnienie: E. Dądelewska kl. 4 d

 

Wojewódzkie

  • Kuratoryjny konkurs z języka polskiego – finalistka: Burakowska kl. 6c
  • XII Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz Panie moje słowa” finaliści: Magdalena Wiejak kl. 4d, A. Szymanek kl. 4a, F. Komosiński kl.4b
  • Mazowiecki Konkurs Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Co nam w Duszy Gra” laureatki: Basaj kl. 6 d i E. Tłokińska kl. 6b
  • XII Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety – Józefa Czechowicza w rocznicę śmierci – finaliści: Sz. Rabaniuk kl. 4c,
    F. Komosiński  kl. 4b, II miejsce w wojewódzkim etapie: M. Wiejak  kl. 4d
  • XV edycja Wojewódzkiego Konkursu na Tomik Literacki Młodych Autorów o tematyce przyrodniczej – II miejsce: Plechawska kl. 4 a,
    III miejsce:
    K. Kazimierczak kl. 4 a, wyróżnienia: A. Madajczak kl. 4 a,
    H. Pisarska kl. 4 a, K. Kornacka kl. 4 a, W. Wołyńczuk kl. 4 d, M. Malinowski kl. 4 d, J. Sulich kl. 5 b
  • Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej „Witaj, Majowa Jutrzenko” – finalista: Łuniewicz – Stępniak kl. 5 c
  • Eko planeta, konkurs prac indywidualnych „Zwierzęta wokół nas”, – wyróżnienie: Kunysz kl. 6 d, A. Książek kl. 5a

 

Powiatowe

  • Konkurs Polonistyczny – „Licz się ze słowami” – I miejsce: Drejka
    kl. 6 a, O. Niecikowska kl. 6 b, M. Kobrys kl. 6a
  • Powiatowy Konkurs matematyczny Minikonkurs – finalista: Pyda
    kl. 4 d, laureat: A. Drejka kl. 6 a
  • Konkurs ekologiczny – III miejsce drużynowo
  • V Konkurs wiedzy z języka angielskiego „Cambridge” – finalistki:
    Burakowska kl. 6c, Z. Milewska kl. 6 d
  • Uczniowie klasy 5d zwycięzcami Międzyszkolny Konkurs dla Szkół Podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt.: „Poznajemy Oskara Kolberga”I miejsce drużynowo: Gąska, R. Mróz i J. Dudek kl. 5d

 

Miejskie

  • Konkurs „Rady na odpady” – III miejsce dla szkoły
  • Konkurs Plastyczny Pocztówka z Legionowa” – III miejsce:
    Burakowska kl. 6c
  • Konkurs Plastyczny „Bądź lekki jak balonik” – II miejsce: Obrębski
    kl. 5a
  • Konkurs Plastyczny „Biblioteka moich marzeń” – III miejsce: Mastalerz kl. 4 a, wyróżnienia: A. Książek kl. 5 a, D. Kuligowski kl. 5 a
  • Konkurs Plastyczny „Lato na Mazowszu” – II miejsce: Łuniewicz-Stępniak    kl. 5 c, wyróżnienie – N. Banasik 6 b
  • Konkurs kaligraficzny Legionowo – wyróżnienie: Skurzewska kl 5 d

 

Osiągnięcia sportowe

Dyscyplina Miejsce w mieście Miejsce w powiecie Miejsce w międzypowiecie
Biegi przełajowe dziewcząt drużynowo
Biegi przełajowe chłopców drużynowo
Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt 2 6
Sztafetowe biegi przełajowe chłopców 2 2 7
Mini piłka koszykowa dziewcząt 4
Mini piłka koszykowa chłopców 4
Mini piłka siatkowa dziewcząt 1 1 5
Mini piłka siatkowa chłopców 1 2
Mini piłka ręczna dziewcząt 2 4
Mini piłka ręczna chłopców 5
Unihokej dziewcząt 7
Unihokej chłopców 5
Tenis stołowy dziewcząt 2
Tenis stołowy chłopców 2
Pływanie dziewcząt 2 4
Pływanie chłopców 3 7
Dwa ognie usportowione dziewcząt 1 1
Dwa ognie usportowione chłopców 1 1
Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt 2 5
Czwórbój lekkoatletyczny chłopców 3 5

 

 

 

 

podziel się...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+