2012 – 13

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w roku szkolnym 2012/2013

 

XXXVI Konkurs Recytatorski dla Dzieci Warszawska Syrenka
Do etapu powiatowego zostały zakwalifikowane następujące osoby:
w kategorii klas 0 – III:
Piotr Herda
w kategorii klas IV – IV:
Zuzanna Przekazińska
Klara Kupisiak
Międzyszkolny festiwal piosenki obcojęzycznej „Poliglota”
kategoria soliści: 

II miejsce: Wiktoria Wesołowska
III miejsce: Magdalena Karmiłowiczkategoria zespoły wokalne:
II miejsce: Dominika Rojek i Zuzanna Bargłowska

Konkurs Plastyczny LOKOMOTYWA
I miejsce Mateusz Kuc

III miejsce Michał Czrnecki
wyróżnienia Emilia Gałek i Michał Cendrowski

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bajki z dawnych lat”
II nagrodę w /zs.legionowo.plkonkursie otrzymała Zuzanna Przekazińska
III nagrodę otrzymał Dominik Dziura
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. „Śladami dwóch braci 2013”
 2 miejsce Igor Czarnecki (uczeń kl. 2b)
4 miejsce Oliwia Kurant (kl. 2 d)
7 miejsce Karolina Kazimierczak (kl. 2 d)
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Kwiat paproci”
 I miejsce: Anna Jeż (kl. 2 c)
II miejsce: Adam Gołoś (kl. 2 c)
Karolina Kazimierczak (kl. 2 d)
XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Tomik Literacki Młodych Autorów Mazowieckich Szkół Podstawowych
I miejsce Zuzanna Przekazińska z klasy 5A.
Uczennica zostało także uhonorowana nagrodą
Rady Głównej Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
III miejsce Natalia Czałczyńska z klasy 5D.
Wyróżnienia Dominik Dziura z klasy 5A i Oliwia Ernest z klasy 5D.
„Kolorowy świat bez papierosów”
konkurs antynikotynowy
I miejsce – Dominice Plechawskiej z klasy II a
VIII Ogólnopolski Konkurs Papieski „Śladami Papieża Jana Pawła II po Polsce”
Wyróżnienie – Dominik Dziura
II edycji konkursu „POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”
III miejsce:  Julia Błażewicz, Zuzanna Bargłowska i Adrianna Dobrosielska
Konkurs Piosenki patriotycznej i wojskowej „Śpiewająca siódemka”
W kategorii soliści:
I miejsce – Magda Karmiłowicz
III miejsce – Wiktoria Wesołowska
W kategorii zespoły wokalne:
I miejsce – w składzie: Magda Masłowska (solistka), Bartosz Rodak (solista), Adrianna Dobrosielska, Amelia Stępień, Andrzej Waldeker, Wiktoria Wesołowska, Kinga Śliwka,
Dominika Rojek, Maciej Sosnowski
IX edycja konkursu czytelniczego „Dawno, dawno temu…”
II miejsce  Franciszek Durka 3a
wyróżnienie Julia Jasińska 3b
 XX EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MINIKONKURS”
Laureaci: Drejka Agata klasa 4a
Chodkowska Joanna klasa 6c
Uszyńska Julia klasa 6c
Powiatowy Konkurs dla Trzecioklasistów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo
OMNIBUS 2013
I miejsce:
Izabela Dąbrowsk i Jakub Kierszkowski
II miejsce:
Michał Obrębski
III miejsce:
Radosław Mróz, Maja Stasiewicz, Jakub Olejniczak
Międzynarodowe sympozjum pt. „Tradycje Europy”
 II miejsce: Julia Grzyb
V edycja Powiatowego Konkursu Historyczno-Literackiego
„W kręgu mitów i legend”
pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie
VII edycja Powiatowego Konkursu Polonistycznego
„Licz się ze słowami’’
pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo
Wyróżnienie Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie
I EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNEGO „CYFROMANIA”
III miejsce: Maja Stasiewicz i Radosław Mróz
KONKURS FOTOGRAFICZNY
PT. „MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZ”
W kategorii klasy 0-III
1 miejsce – Julia Sulich kl.IIIb
2 miejsce – Ida Wódkowska kl.IId
oraz Karolina Kazimierczak kl.IId
3 miejsce – Daria Czałczyńska kl.Ia
Wyróżnienie – Mateusz Kibler kl.IIc
oraz Bartek Kosiński kl.0b

W kategorii klasy IV-VI
1 miejsce – Magdalena Masłowska kl.Vd
2 miejsce – Natalia Czałczyńska kl.Vd
3 miejsce – Michał Sieja kl.IVa
Wyróżnienie – Katarzyna Mastalerz kl.Vd
 „Witaj majowa jutrzenko”
X edycja Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej (etap szkolny)
Filip Komosiński kl. II b
Maria Kwesiuk kl. III d
Zuzanna Przekazińska kl. V a
Julia Grzyb kl. V a
Mikołaj Pisarski kl. VI a
II Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Anglojęzycznych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo dla klas 1-3.
Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie.
W teatrzyku pt. „On holidays” udział wzięli uczniowie kl. 3d:
Abramczyk Amelia,  Chwesiuk Marysia, Dawidek Amelia, Dudek Jakub, Gąska Karolina,
Jażdżyk Kacper,  Jotkowska Julia, Kuligowski Damian, Mróz Radosław, Orzeł Michał.
Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Anglojęzycznych
Wzięli w nim udział uczniowie klas 2a i 2c. Zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Anglojęzycznej
Zuzanna Przekazińska kl. 5a – II miejsce
Zuzanna Bargłowska kl. 5a – III miejsce
Julia Grzyb kl.5a – wyróżnienie
Maja Kowalska kl. 5a – wyróżnienie
XXXVI Konkurs Recytatorski dla Dzieci Warszawska Syrenka
Do etapu powiatowego zostały zakwalifikowane następujące osoby:
w kategorii klas 0 – III:
Piotr Herda ze Szkoły Podstawowej nr 8;
w kategorii klas IV – IV:
Zuzanna Przekazińska ze Szkoły Podstawowej nr 8,
Klara Kupisiak ze Szkoły Podstawowej nr 8.
III Ogólnopolski Konkurs Literacki pt. „Jesienne fantazje”
I miejsce: Karolina Kazimierczak z klasy 2 d
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
Będzin 2013
Zespół wokalno – instrumentalny z naszej szkoły zdobył 3 miejsce
„Cztery pory roku – BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU I LODZIE”
II miejsce zajęła Hanna Pisarska uczennica klasy II a
Wyróżnienia zdobyli:
Jan Gralewski II d
Patrycja Grzymkowska III a
Karolina Gertruda III c
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie
Zespół wokalno – instrumentalny ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Legionowie zdobył I miejsce
Konkurs na kartkę świąteczną dla chorych
I miejsce Zuzanna Przekazińska z klasy Va
Wyróżnienie: Mateusz Wroceński z kl III a i Dominik Dziura z kl V a
Koncert Galowy
IV Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów
pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo
z naszej szkoły zakwalifikowały się trzy uczennice:
Alicja Majsterek
Magdalena Karmiłowicz
Wiktoria Wesołowska
„Mój przyjaciel – pluszowy miś”
Hubert Miaz z klasy I c – I miejsce
Filip Bernatowski z klasy II a – wyróżnienie
Piotr Szymczyk z klasy II a – wyróżnienie
Amelia Szafraniec z klasy „0 c” – otrzymała dyplom za udział
„Zdrowie w bajce”
II miejsce:
Alicja Zalewska klasa I a; Wiktoria Hejak klasa Id; Kamil Strzelecki klasa IIIa;
Emilia i Martyna Gawkowskie klasa I b; Kornelia Banasik klasa I a; Michał Kujawa klasa III a;
Hanna Pisarska II a.

 

 

podziel się...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+