Lekcja w kinie

W czwartek, 7 stycznia uczniowie klas pierwszych i drugich byli w sali widowiskowej Urzędu Miasta w Legionowie na „Lekcji w kinie”.

Podczas zajęć przygotowanych przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie został realizowany program edukacyjny – „Sekrety filmu animowanego: bohaterowie, przygody, fikcja, fantazja”. Celem programu było przybliżenie uczniom wartościowego repertuaru filmowego, pogłębienie ich wiedzy dotyczącej historii kina i wybitnych reżyserów oraz zaprezentowanie współczesnych trendów w sztuce filmowej.

W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakich postaw i wartości uczą nas bohaterowie filmów animowanych. Odkryli, w jaki sposób wymyślono Shreka, dlaczego Myszka Miki ma tylko 4 palce i nosi białe rękawiczki. Poznały też przepis na udany film animowany i dowiedziały się, za co tak bardzo lubimy postaci z filmów. Mogły też porozmawiać ze znanym aktorem Jarosławem Boberkiem i zobaczyć, w jaki sposób dubbinguje postaci w filmach.

Po lekcji wszyscy obejrzeli film „Khumba” w reżyserii Anthony Silverstona, o zebrze odtrąconej przez rodzinne stado z powodu braku czarnych pasów na ciele.

Wszyscy byli zachwyceni zajęciami i ocenili je na szóstkę z plusem.

Tekst Iwona Sienkiewicz
Zdjęcia Liliana Sieja

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+

zobacz także...