Konkursy czytelnicze

14 i 15 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale dwóch konkursów czytelniczych, które odbyły się w legionowskiej Poczytalni.

W finale XIX Międzyszkolnego Konkursu Czyteniczego „ Sekrety Starego Pałacu” wystartowali uczniowie:

Maciej Szymajda kl. IV A

Zuzanna Rzepkowska kl. VI C

Oliwia Ceran kl. VI D

Z kolei w środowy, deszczowy poranek 16 maja  znajomością 5 tomów przygód herosa Percego Jacksona popisywali się uczniowie kl. VIII A, Hanna Pisarska, Gabriela Szerejko
i Wojciech Maciejewski
. Odpowiadali na pytania w finale XIX Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Herosi XXI Wieku”.

Doskonale przygotowani młodzi zdolni dzielnie zmierzyli się z konkurencjami, które wymagały i czystej wiedzy z treści lektur, i odrobiny kreatywności.  Znającej książki dosłownie na wyrywki młodzieży nic nie zniechęciło do walki o punkty. Wręcz przeciwnie – bawili się doskonale! W obu konkursach każda z konkurencji miała określony czas, a urozmaiceniem zadań „analogowych” był quiz przygotowany na tabletach w specjalnej aplikacji.

Pragnę dumnie donieść, że w obu konkursach uplasowaliśmy się na podium, bowiem uczniowie klas młodszych zajęli III miejsce, natomiast ósmoklasiści wskoczyli poziom wyżej , na miejsce II!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję,  a pozostałych zachęcam do wzięcia udziału w kolejnym, jubileuszowym konkursie, już za rok.

           

                                                                                  Wioletta Misiaszek

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+

zobacz także...