Debata

W dniu 20 maja 2019 roku uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 8 i Gimnazjum nr 4 wzięli udział w debacie, którą  doskonale zorganizowała pani Beata Narel w legionowskiej Poczytalni. W pierwszej części debaty młodzi ludzie dowiedzieli się o przeszłości miasta, wykonując samodzielnie plakaty z archiwalnych materiałów przygotowanych przez panią Narel i wypowiadali się na temat,  co ich najbardziej zaskoczyło w przeszłości naszego miasta. Spostrzeżenia były bardzo trafne: że w Legionowie było dużo zakładów pracy, ludzie się znali ze wszystkimi  sąsiadami,  miasto wyglądało zupełnie inaczej i nawet traktowano je jako miejsce z leczniczym mikroklimatem.

W następnej części debaty dyskutowano o dzisiejszym mieście – jakie jest, czego w nim brakuje mieszkańcom, a co ma do zaoferowania swoim młodym obywatelom i starszym. Ostatnia część dyskusji – z udziałem prezydenta Piotra Zadrożnego i starosty Roberta Wróbla, poświęcona była rozważaniom na temat miasta Legionowo w  przyszłości. Młodzi ludzie widzieli wiele potrzebnych inwestycji, sugerowali ciekawe zmiany w infrastrukturze miasta. Próbowali także przewidzieć, co stanie się z miastem za 100 lat…

Uczniom towarzyszyli podczas spotkania opiekunowie Samorządów Uczniowskich SP nr 8 i G 4  Jadwiga Świderska i Marcin Kościesza.

 

podziel się...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+

zobacz także...