XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki

XII Ogólnopolski  Konkurs  Poetycki

„Piękno świata, piękno człowieka…”

„To właśnie jest moja Ojczyzna…”

 

Dyrektor i polonistki Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkół w Legionowie zapraszają uczniów klas szóstych szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Piękno świata, piękno człowieka…”, który w roku szkolnym 2016/2017 odbędzie się pod hasłem „To właśnie jest moja Ojczyzna…”.

W tegorocznej edycji konkursu chcemy nawiązać do ważnego dla mieszkańców Legionowa wydarzenia – powstania w naszym mieście największego w Polsce muralu historycznego „1050 lat chwały polskiego oręża”. Pragniemy poznać sposób myślenia współczesnych nastolatków o uniwersalnych wartościach – patriotyzmie, odpowiedzialności, poświęceniu.

Już od dwunastu lat promujemy uzdolnioną poetycko młodzież z całej Polski. W tym roku dodatkowym elementem tej promocji będzie publikacja wierszy laureatów w tomiku poetyckim, który wydamy na uroczystość podsumowania konkursu.

Podsumowanie konkursu będzie połączone z uroczystością rocznicową nadania imienia naszemu gimnazjum, która odbędzie się w listopadzie 2017 r. w Zespole Szkół w Legionowie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem p. Romana Smogorzewskiego – Prezydenta Miasta Legionowo. W skład jury wejdą znani pisarze, poeci, krytycy literaccy, nauczyciele języka polskiego.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania doc >>>>

podziel się...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Zobacz także