Wielki sukces informatyczny

12 maja 2015 roku w Warszawie odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu TIK?-TAK! (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK!), organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL Polska (European Computer Driving Licence). Konkurs objęli patronatem marszałkowie i kuratorzy oświaty poszczególnych województw. Konkurs składał się z trzech etapów. Do pierwszego etapu w tym roku przystąpiło około 9 tysięcy gimnazjalistów.

W finałowym etapie rozgrywek o podium w każdej kategorii wiekowej walczyło 15 uczniów szkół podstawowych, 13 gimnazjalistów i 14 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Poza dobrą odpowiedzią liczył się czas, zatem rozgrywki na żywo wzbudzały ogromne emocje – również publiczności. Uczniowie musieli odpowiedzieć poprawnie na 25 pytań wyświetlanych na ekranie.

Wśród uczniów gimnazjów 1 miejsce wywalczył uczeń naszej szkoły – Jakub Półgęsek. Kuba jest uczniem klasy 3B – klasy z innowacją matematyczno – informatyczną. W finałowym etapie był jedynym gimnazjalistą z województwa mazowieckiego.

Gratulujemy uczniowi i nauczycielce Kuby – p. Agnieszce Czarkowskiej.

podziel się...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Zobacz także