„Will Grayson, Will Grayson” John Green, David Levithan

Jak to jest spotkać siebie samego?

Will Grayson, Will Grayson to książka napisana przez Johna Greena oraz Davida Levithana. To opowiadanie o dwóch chłopcach, którzy spotykają się jednego dnia w sklepie. Jest ona pisana z dwóch perspektyw – Willa Graysona oraz Willa Grayson. Jak łatwo się domyślić, jednym z nich jest jeden autor, drugim drugi. John Green jest znanym autorem książek dla młodzieży, jednak warto zaznaczyć, że David Levithan również należy do autorów znanych.

Jak wspominałam, historia zaczyna się w dniu spotkania się dwóch Willów. Żyją oni w zupełnie innych światach, jednak to spotkanie wnosi wiele zmian do ich życia. Chłopcy bardzo się różnią. Will jeden – John Green to spokojny, cichy i kierujący się zasadą nierzucania się w oczy tłumu. Jego skrytość i strach przed zranieniem sprawiają, że ma on kilku przyjaciół. Jego postać jest bardzo podobna do postaci innych bohaterów z książek tego autora. Will dwa – David Levithan to sarkastyczny i niezwykle otwarty, na pierwszy rzut oka, chłopiec.  Jednak nie jest tak do końca. Ten Will ukrywa swoją depresję oraz orientację seksualną. Mimo tych niewielkich niuansów zdecydowanie bardziej to on przypadł mi do gustu. W niektórych momentach książki nawet zastanawiałam się, czy mogłabym być jego przyjaciółką. Wracając do fabuły książki, to opisuje ona nie któregoś z Willów, ale wartość przyjaźni, jej konsekwencje – zarówno tej prawdziwej jak i tej oszukanej. Mimo powagi tego tematu książka kilkakrotnie wycisnęła ze mnie łzy śmiechu.

Podsumowując uważam, że jest to jednocześnie książka, która nas uczy, ale również bawi. Jej największą zaletą jest poruszenie tak codziennego dla nas tematu, jakim jest przyjaźń i ukazanie go zarówno, jako szczęścia, śmiechu i radości, ale również płaczu i smutku. Rzeczą, na którą zwracam szczególną uwagę, jest okładka, która w tej książce jest – według mnie – idealna. Mam nadzieję, że udało mi się ciebie zachęcić do przeczytania tej książki.

gg.

will-grayson-will-grayson-b-iext34538667

podziel się...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+