NASZE OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

Konkursy międzynarodowe:

  • Realizacja Projektu: „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”- uzyskanie przez klasę 1a certyfikatu dla szkoły,
  • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” – Rafał Pyda kl. 7d – wynik bardzo dobry; Zofia Kubzdyl kl. 3e, Krzysztof Słupecki, Michał Pająk kl. 4d, Piotr Szymański kl. 5c, Aleksandra Ruszczyk kl 5c, Gabriela Szerejko kl. 7a, Jakub Dudek kl. 2B gimn., Jan Zwoliński kl. 2B gimn., Maciej Małecki 2B gimn, Wiktor Topolski kl. 3B gimn. – wyróżnienia,

 

Konkursy ogólnopolskie:

  • XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Piękno świata, piękno człowieka” – Karolina Sikora, Weronika Czarnocka, Aleksandra Madajczak, Karolina Kazimierczak, Karolina Kornacka, Mateusz Paczkowski, Hanna Pisarska, Dominika Plechawska, Karolina Samul z kl. 7a, Kacper Dobosz i Szymon Rabaniuk kl. 7c, Kamil Strzelecki, Wiktoria Bańka, Karolina Gąska, Oskar Klimczuk z kl. 2A gimnazjum,
  • IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbruck” – Maria Chwesiuk kl. 3A gimn. – wyróżnienie,
  • Ogólnopolski Konkurs Krasomówczo – Recytatorski „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów” pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser – Dudy – Maria Chwesiuk 2A gimnazjum – laureatka, Karolina Kurek kl. 2A gimnazjum – wyróżnienie w etapie wojewódzkim,
  • Ogólnopolski konkurs ekologiczny „Eko-Planeta” – Julia Smerecka kl. 3A gimn., Aleksandra Leśniak kl. 3A gimn. – wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs geograficzny „Geo-Planeta” – Julia Smerecka kl. 3A gimn., Aleksandra Ludwikowska kl. 3A gimn. – wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs geograficzny GALILEO – Wiktor Topolski kl 3B gimn., Hanna Budnik kl. 3B gimn. – wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs geograficzny ALBUS – Hanna Budnik kl. 3B gimn. – wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs „Tajemnice karbońskich lasów” – Małgorzata Durka kl. 4c – wyróżnienie,
  • Ogólnopolski konkurs „Zabawka edukacyjna” – Patrycja Łomot kl. 4c, Hubert Łomot kl. 6c, Dominik Sapierzyński kl. 6c – finaliści,
  • Ogólnopolski Test Ortograficzny – Aleksandra Szymanek kl. 3B gimnazjum- laureatka, Karol Zaborski kl. 2B gimnazjum –  wyróżnienie,
  • Ogólnopolski konkurs matematyczny Multitest – Jan Zwoliński kl. 2B gimn., Michał Trawczyński kl. 3B gimn., Jarosław Burzyński kl.3B gimn., Hanna Budnik kl. 3B gimn., Wiktor Topolski kl. 3B gimn., Julia. Orzoł kl. 3D gimn., Agata Drejka kl. 3A gimn., Mikołaj Wewiór kl. 3B gimn., Rafał Pyda kl. 7d, Gabriela Szerejko kl. 7a – laureaci, Małgorzata Kawka kl. 2B gimn., Radosław Mróz kl. 2B gimn., Robert Górski kl. 3B gimn., Nikola Banasik kl. 3B gimn., Jakub Świerkocki kl. 3B gimn., Jakub Kwiecień kl. 7a, Szymon Rabaniuk kl. 7c – wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs matematyczny ALBUS – Rafa Pyda kl. 7d, Gabriela Szerejko kl. 7a, Jan Zwoliński, Maciej Małecki, Radosław  Mróz kl. 2B gimn., Agata Drejka, Aleksandra Szymanek, Michał Trawczyński, Mikołaj Wewiór, Hanna Budnik, Robert Górski, Wiktor Topolski kl. 3 gimn. – laureaci; Jakub Kwiecień, Aleksandra Sudujko kl. 7a, Karol Zaborowski kl. 2B gimn., Małgorzata Kawka, Kinga Polny kl. 2B gimn., Jakub Świerkocki, Nikola Banasik kl. 3B gimn., Kacper Król, Zuzanna Szweryn kl. 3a gimn., Jakub Papuda kl. 3b gimn. – wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs GALILEO z fizyki – Karol Zaborski, Jan Zwoliński kl. 2B gimn., Aleksandra Szymanek kl. 3B gimn., Hanna Budnik kl. 3B gimn, Michał Trawczyński kl. 3B gimn. – laureaci; Julia Białczak, Adrianna Lachawiec kl. 3A gimn., Mikołaj Wewiór i Wiktor Topolski kl. 3B gimn. – wyróżnienia,
  • Ogólnopolski konkurs ALBUS z fizyki – Karol Zaborski, Jan Zwoliński kl. 2B gimn., Aleksandra Szymanek kl. 3B gimn., Hanna Budnik kl. 3B gimn. laureaci; Maria Jasińska kl. 2B gimn., Izabela Dąbrowska 2G gimn., Kacper Andryszczyk kl. 2B gimn., Małgorzata Kawka kl. 2B gimn., Kinga Polny kl. 2B gimn., Jakub Papuda kl. 3b gimn., Mikołaj Wewiór i Wiktor Topolski kl. 3B gimn., Michał Trawczyński kl. 3B gimn. – wyróżnienia,
  • Ogólnopolski Konkurs ALCHEMIK – Hanna Budnik kl. 3B gimn. – wynik bardzo dobry,
  • Ogólnopolski Konkurs Chemiczny GALILEO – Hanna Budnik kl. 3B gimn – III miejsce, Jan Zwoliński kl. 2B gimn. – wyróżnienie,
  • Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALBUS – Hanna Budnik kl. 3B gimn – laureat, Jan Zwoliński kl. 2B gimn. – wyróżnienie,

 

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Albus” – Piotr Szymański kl. 5c, Liliana Plichta kl. 6c, Dawid Jędras kl. 6c, Mateusz Kwiecień kl. 6c – wyróżnienie;  Artur Rudnicki, Marcin Bytniewski kl. 7d, Karolina Kazimierczak, Jakub Kwiecień kl. 7a i Igor Szuszkiewicz kl. 7c – wyróżnienie; Agata Drejka  3A gimn. i Nikola Banasik kl.3B gimn. – wyróżnienie,
  • Ogólnopolski konkurs ALBUS z języka polskiego – Małgorzata Kawka, Karol Zaborski kl. 2B gimn. – laureaci, Jan Zwolinski, Kinga Polny kl. 2B gimn.– wyróżnienia; Piotr Szymański kl. 5c, Oliwia Zawistowska kl. 6a, Gabriela Szerejko kl.7a – laureaci;: Mateusz Opara kl. 5d, Aleksandra Skłodowska kl.5d  – wyróżnienie;  Karolina Gąska i Sergiusz Wiśniewski kl. 2A gimn. – laureaci; Maria Chwesiuk kl 2A gimn. – wyróżnienie; Marta Muszyńska kl. 7e i Paweł Pyda kl. 7d –  laureci,
  • Ogólnopolski konkurs GALILEO z języka polskiego – Jan Zwoliński kl. 2B gimn. – laureat, Karol Zaborski kl.2B gimn. – wyróżnienie Maria Chwesiuk kl. 2A gimn. – laureatka,– Karolina Gąska, Barbara Czarkowska, Julia Jasińska, Kamil Strzelecki kl. 2A gimn. – wyróżnienie,
  • Ogólnopolski Konkurs literacki organizowany przez Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie „W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę” – Karolina Kazimierczak kl.7a – III miejsce, Gabriela Szerejko kl.7a i Hanna Pisarska kl. 7a , Karolina Gąska kl. 2A gimn. – wyróżnienie,

 

Konkursy wojewódzkie:

Nadanie Szkole Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie,

  • Kuratoryjny Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas gimnazjalnych –Aleksandra Szymanek kl. 3B i Hanna Budnik kl. 3B gimnazjum – zakwalifikowały się do etapu rejonowego,
  • Kuratoryjny Konkurs Matematyczny – Jakub Kwiecień kl. 7a – zakwalifikował się do etapu rejonowego,
  • Kuratoryjny Konkurs Geograficzny dla uczniów klas gimnazjalnych – Mikołaj Wewiór 3B gimnazjum – zakwalifikował się do etapu rejonowego,
  • Kuratoryjny Konkurs Biologiczny dla uczniów klas gimnazjalnych – Agata Drejka kl. 3A gimnazjum  – zakwalifikowała się do etapu rejonowego,
  • Otwarte Mistrzostwa Warszawy Dzieci, Młodzików i Juniorów w Taekwon-Do ITF w Warszawie – Agata Bartecka kl. 2c – I miejsce, Julian Turowski 2c – II miejsce, Michał Niewęgłowska kl. 5c  – III miejsce,
  • Wojewódzki Konkurs „Świat przyszłości” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Oliwia Zawistowska kl. 6a, Karolina Sikora 7a – laureatki,
  • Mazowiecki konkurs Poznaj Słowację – Hubert Miaz kl. 6c – II miejsce, Mateusz Gąska i Szymon Gąska kl. 6d, Hubert Łomot kl. 6c, Patrycja Łomot kl. 4c, Zuzanna Rzepkowska kl. 5c, Laura Wiśniewska kl 5a,  Karolina Żochowska kl. 5a – wyróżnienia,
  • Konkurs „Tajemnice Jasnej Góry” – Karolina Samul i Aleksandra Sudujko kl. 7a zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego,
  • XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia roku św. Jana Pawła II – Liliana Przekazińska kl. 3c, Mateusz Lewandowski kl. 6a, Martyna Konieczna kl. 5d, Barbara Czarkowska, Adrianna Książek z kl. 2A gimnazjum – finaliści, Maria Chwesiuk kl. 2A gimnazjum – laureatka etapu rejonowego, wyróżnienie w etapie wojewódzkim,
  • MULTITEST z języka polskiego – Hanna Budnik   3B gimnazjum– III miejsce, Aleksandra Szymanek kl. 3B gimnazjum  – IV miejsce,
  • Mazowiecki Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej Co mi w duszy graArkadiusz Chudziak kl. 7d – laureat w kategorii piosenka, Alan Mroczkowski kl. 5a – laureat w kategorii wiersz, Agata Stabach kl. 3B gimnazjum  –  laureatka w kategorii krótki utwór literacki,  Mateusz Kwiecień, Dawid Jędreas,  Hubert Łomot   6 c – laureaci w kategorii scenka rodzajowa, Maria Jasińska kl. 2C gimnazjum – wyróżnienie w kategorii krótki utwór literacki,
  • Julia Nawalaniec kl. 5a liczne starty w turniejach szachowych : Pierwsze Kroki 2017 Puszcza Mariańska – IV miejsce (klasyfikacja dziewcząt),  Szachowe Grand Prix „CHESS AND NUTRITION” Ciechanów – ur. 2006-2007 III miejsce, XXII Turniej Szachowy Niepodległości dla dzieci do 12 lat Bielany 2017 – IV miejsce (klasyfikacja dziewcząt), Otwarty Mokotowski Turniej szachów szybkich dla zawodników do lat 14 – II miejsce (klasyfikacja dziewcząt),
  • Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima” – występ chóru szkolnego w eliminacjach wojewódzkich –   II miejsce,
  • Otwarte Mistrzostwa Warszawy Dzieci, Młodzików i Juniorów w Taekwon-Do ITF w Warszawie – Agata Bartecka kl. 2b –  I miejsce;  Julek Turowski  2c – II miejsce;  Wiktoria Niewęgłowska kl. 2c –  III miejsce,
  • Konkurs Matematyczny „Puchacz Piotr”- Klaudia Morańda kl.1a, Michał Nowicki i Oskar Pawłowicz kl.2b, Kalina Sokołowska kl.3f – uczestnicy II etapu,
  • Konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka” – Maciej Szymajda kl. 3a i Piotr Śmiałek – wyróżnienie na etapie powiatowym; Lilianna Przekazińska kl. 3c – finalistka,
  • Konkurs recytatorski „Witaj majowa jutrzenko!” – Bartłomiej Luty kl. 1a, Zuzanna Zygan kl. 1b, Maciej Szymajda kl. 3a – finaliści, Martyna Konieczna kl. 5 d, Szymon Rabaniuk kl. 7c i Oliwia Pieczykolan kl.2E gimn. – finaliści,
  • Konkurs matematyczny „PRETEKSTY – Mikołaj Malinowski kl. 3c – II miejsce,

 

Konkursy powiatowe:

 

  • Konkurs Straży Miejskiej w Legionowie na plakat „Dziki w mieście” – Monika Bojko kl.6c – I miejsce, Dawid Lachendrowicz kl. 5d –  II miejsce, Krzysztof Wiszniewski kl. 4c –  III miejsce,
  • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego (scenki w języku angielskim i niemieckim) – Amelia Stępień i Aleksandra Ludwikowska kl. 3B gimn.) – I miejsce,
  • I edycja Powiatowego Konkursu Polonistycznego „Na jezykach” -– Gabriela Szerejko kl. 7a, Lidia Marciniak kl. 7b, Ida Wódkowska kl. 7d – II miejsce zespołowo,
  • III Powiatowy Konkurs Czytelniczy z j. niemieckiego – Dominika Pawluczuk  3D gimn. – I miejsce, Nikola Banasik  kl. 3B gimn. IV miejsce,
  • Powiatowa Olimpiada z Języka Angielskiego dla uczniów klas gimnazjalnych „Szekspir” – Joanna Sowińska kl.2C gimn. – laureatka, zostały Maria Jasińska kl.2C i Nikola Banasik  3D gimn. – wyróżnienie,
  • Powiatowy konkurs literacki „Jesteśmy razem” zorganizowany z okazji obchodów VII Dnia Osób Niepełnosprawnych Powiatu Legionowskiego – Agata Stabach kl. 3B – I miejsce, Hanna Budnik kl.3B – II miejsce, Aleksandra Szymanek kl. 3B gimn. – wyróżnienie; Karolina Gąska kl. 2A gimn. – laureatka, Barbara Czarkowska i Maria Chwesiuk kl. 2A gimn.– wyróżnienia,
  • Powiatowy Konkurs Gimnazjalny – Moje Miasto Legionowo 2018 – Michał Trawczyński i Filip Kaczyński kl. 3B gimn. i Zuzanna Szweryn  3A gimn.- I miejsce,
  • Konkurs plastyczny „Świąteczne Anioły” – Adrianna Lachawiec kl. 3A gimnazjum – II miejsce, Julia Smerecka kl. 3A gimnazjum  – III miejsce,  Nikola Kunysz   7b – wyróżnienie,
  • Konkurs „Zostań piernikowym sugarcraftem” – Karolina Sikora kl. 7a, Wiktoria Suszczyńska kl. 2D gimnazjum – wyróżnienia,
  • IX Miejski Festiwal Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo i Fundacji Legionowo dla Ciebie – Barbara Czarkowska kl. 2A gimnazjum, Ewa Tłokińska kl. 3B gimnazjum, Andrzej Waldeker kl. 3B gimnazjum, Julia Białczak kl. 3A gimnazjum – konkurs finalistów,
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na projekt koszulki promującej przeciwdziałanie agresji realizowanym w ramach programu „Bezpieczna+” – Hanna Pisarska kl. 7a – II miejsce.
  • Konkurs recytatorski „Bajczytanki Pani Hanki” – Bartłomiej Luty kl. 1a – I miejsce; Aleksandra Myszkowska kl. 1d – I miejsce; Karolina Pet kl. 1d – wyróżnienie; Alicja Stępień kl. 2a- II miejsce; Piotr Śmiałek kl. 3b – I miejsce; Julia Żbikowska kl. 3e – II miejsce; Kalina Sokołowska kl. 3f i Amelia Będzikowska kl. 3g – wyróżnienia,
  • Powiatowy Konkurs wiedzy ogólnej „Omnibus – Karolina Dąbkowska kl. 3c – III miejsce; Kamil Pisz kl. 3h – wyróżnienie
  • II Powiatowy konkurs przyrodniczy „Obserwuję, podziwiam, chronię…” – Jakub Nowak kl. 3b i Maciej Strużak kl. 3c, Milena Maguda, Kacper Lipiński i Dawid Zaliński kl. 4b – I miejsce,
  • Zabawy językiem polskim – Karolina Dąbkowska kl. 3c – II miejsce; Lena Maślakowska kl. 3c, Milena Stanny kl. 3e i Maja Szymańska kl. 3b – wyróżnienie,
  • Konkurs czytelniczy „Po nitce do kłębka, czyli zagadki detektywistyczne Lassego i Mai”- Maciej Szymajda kl.3a, Lilianna Przekazińska kl.3c, Karolina Dąbkowska kl 3c, Agata Kurpińska kl. 3c – III miejsce,
  • „Nie lekceważ fantazji! Bez fantazji nie można powitać nic wielkiego” – życie i twórczość Jana Brzechwy – Maciej Szymajda kl. 3a – I miejsce; Lena Maślakowska, Karolina Dąbkowska kl. 3c – I miejsce,
  • Powiatowy Konkurs Wiedzy Ogólnej – Kamil Pisz kl. 3b – I miejsce,
  • III Powiatowy Konkurs Czytelniczy – Julia Orzoł kl. 3D gimn. – III miejsce, Joanna Sowińska 2C gimn. – wyróżnienie,
  • Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ Z ortografią na ty” – Aleksandra Skłodowska kl. 5d – IV miejsce,
  • XII Powiatowy Konkurs „Licz się ze słowami” – Adam Gołoś kl.7c, Oskar Kozyra kl. 7b, Hanna Pisarska kl. 7a – I miejsce,
  • X edycja Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego „W kręgu mitów i legend” – Mateusz Kwiecień kl.6c, Martyna Nowicka kl.5b i Karolina Burza kl.5b – II miejsce,
  • Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej w Chotomowie – Milena Maguda kl. 4b – I miejsce, zespół muzyczny z kl. Ic – I miejsce
  • Powiatowy konkurs matematyczny „Młody Myśliciel” – Hanna Budnik kl. 3B gimn., Michał Trawczyński kl. 3B gimn. – I miejsce, Jan Zwoliński kl. 2B gimn., Wiktor Topolski kl. 2B gimn. – II miejsce, Jan Burzyński i Maciej Małecki kl. 2B gimn. – III miejsce,
  • Powiatowy konkurs matematyczny „Minikonkurs Matematyczny” – Paweł Czyż kl. 6b – laureat, Krzysztof Słupecki kl. 4d, Paweł Bonat kl. 6b, Oliwia Zawistowska kl. 6a – finaliści, Piotr Szymański kl. 5c – wyróżnienie,
  • Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów kl. 7 i gimnazjalnych – Rafał Pyda kl. 7d – I miejsce, Gabriela Szerejko kl. 7a – III miejsce, Jan Zwoliński kl 2B gimn. – II miejsce, Mikołaj Wewiór kl. 3B gimn. – I miejsce,
  • Międzyszkolna Matematyczna Gra Terenowa – Rafał Pyda, Ida Wódkowska, Mateusz Florczyk kl. 7d – I miejsce, Adrianna Lachawiec, Julia Białczak, Agata Drejka kl. 3A gimn. – I miejsce,
  • Powiatowy konkurs przyrodniczy „Parki narodowe wyżyn i gór Polski” – Karolina Żochowska kl. 5a – laureatka,
  • Powiatowy Konkurs Biologiczny – Agata Drejka kl. 3A gimn., Hanna Budnik kl. 3B gimn., Adrianna Lachawiec kl. 3B gimn., Zuzanna Szweryn kl. 3B gimn. – laureatki, Maria Jasińska kl. 2B gimn., Adam Gołoś kl. 7c, Gabriela Szerejko kl. 7a – finaliści,
  • Powiatowy Konkurs Chemiczno- Matematyczny – Hanna Budnik kl. 3B gimn. – I miejsce,
  • Turniej Chemiczno – Fizyczny drużynowy – Hanna Budnik kl. 3B gimn., Julia Białczak kl. 3A gimn., Michał Trawczyński kl. 3B gimn., Wiktor Topolski kl. 2B gimn. – II miejsce,
  • XII Konkurs Chemii Doświadczalnej – Hanna Budnik kl. 3B gimn., Wiktor Topolski kl. 2B gimn. – III miejsce,
  • I Powiatowy Maraton Chemiczny – Hanna Budnik kl. 3B gimn.,  Agata Drejka kl. 3A gimn., Wiktor Topolski kl. 2B gimn., Jan Zwoliński kl. 2B gimn., Jakub Papuda kl. 3B gimn., Joanna Sowińska  2C gimn. – laureaci,
  • Konkurs graficzny „Kartka świąteczna” – Barbara czarkowska kl. 2A gimn. – II miejsce, Karolina Gąska kl. 2A gimn. – III miejsce,

 

Konkursy międzyszkolne:

  • Konkurs czytelniczy „Tajemniczy świat Baśnioboru” – Julia Olewnik  6d, Aleksandra Szewczyk kl. 7c,   Zuzanna Rzepkowska kl. 5cIII miejsce,
  • Konkurs czytelniczy „Czytam, bo lubię” – Jakub Świerkocki kl. 3A, Wiktor Topolski kl. 3 B, Jan Zwoliński kl. 2 A gimnazjum – III miejsce,
  • Konkurs plastyczny „Jesienne drzewo” – Mateusz Stodulski kl. 0bIII miejsce,
  • Konkurs przyrodniczy „Z biegiem Wisły” – Karolina Ziółkowska, Kalina Sokołowska, Igor Rulka, Wojciech Puszkarski kl. 3f – I miejsce,
  • Konkurs matematyczny „Mały Pitagoras” – Karolina Ziółkowska kl. 3f – II miejsce,
  • „Piękno Polski” – konkurs fotograficzny – Stanisław Maciuszek kl. 1b – I miejsce; Maciej Miernik kl.1b – III miejsce; Wojciech Dąbrowski  1b- wyróżnienie,
  • Konkurs plastyczny „Cztery pory roku – wiosna” – Adam Kubalski kl. 2a – I miejsce; Dominika Kwiatkowska kl. 3a – II miejsce; Julia Żbikowska; Lena Wilczyńska kl. 3a – wyróżnienie,
  • „Baw się z nami owocami” – konkurs plastyczny – Klaudia Morańda kl. 1a – I miejsce, Gabriela Demiańczuk kl.1a – II miejsce; Robert Karpik kl. 1a  – III miejsce; Maja Gołota kl. 1a  – wyróżnienie,
  • X Międzyszkolny Turniej Gry i zabawy na sportowo – klasy 1 – drużynowo I miejsce; klasy 2-3 – II miejsce drużynowo,
  • „Piramida zdrowia” – konkurs plastyczny –  Kacper Kozicki kl. 1a  – II – miejsce,   Karolina Strzelczak kl. 1a  –  III miejsce; Antoni Surmacz, Milena Brzezińska, Franciszek Pontek – wyróżnienia,
  • V Szkolny Turniej Szachowy – Martyna Nowicka, Jakub Dobek kl. 5b, Julia Nawalaniec kl. 5a, Szymon Szabrański kl. 5d – I miejsce,  Milena Rygielska kl. 5d, Bartosz Podgórski  5b– II miejsce, Paweł Typek kl. 1d – IV miejsce,
  • XI Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Pani Dyrektor w SSP Nr 35 im. Noblistów polskich STO w Legionowie – Bartosz Podgórski 5b– II miejsce, Jakub Dobek kl. 5b – IV miejsce,
  • Konkurs szkolny „Mistrz Słownictwa” – WORD CHAMPION – Krzysztof Słupecki kl. 4d – laureat,
  • III SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO„ I LEARN, I KNOW, I CAN” – Dawid Jędreas 6c, Dominik Oniszk 6a, Oliwia Zawistowska 6a – laureaci; Szymon Opaliński  5a, Piotr Szymański 5c,  Alan Mroczkowski 5a – laureaci; Patryk Wieremczuk 4c, Weronika Skaldawska 4b,  Hania Paciorek 4b – laureaci,
  • I edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „e – Czytelnik” – Zuzanna Rzepkowska kl. 5c – I miejsce,
  • Miejski konkurs Ekologiczny „Rady na odpady 2018” – III miesce wszyscy uczniowie,

 

Osiągnięcia sportowe:

                          Szkoła Podstawowa nr 8

 

ZAWODY MIASTO POWIAT MIĘDZYPOWIAT  
CHŁ DZ CHŁ DZ CHŁ DZ  
PIŁKA NOŻNA 3  
 
BIEGI SZTAFETOWE 2 2 3 3 –   
 
BIEGI PRZEŁAJOWE 2 4 3 –   
 
PIŁKA KOSZYKOWA 5 1 2  
 
UNIHOKEJ 3 2 2  
SIATKÓWKA 3 1 1 4  
UNIHOKEJ 3 2 2  
PIŁKA RĘCZNNNA 2 1 4 1 3  
CZWÓRBÓJ 2 3 3 3  
TENIS STOŁOWY 2 2 4 5  
PŁYWANIE INWIDUALNE 2 1 7 3  
DWA OGNIE USPORTOWIONE 1 1 1 3  

 

GIMNAZJUM  nr 4

 

Reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej dziewcząt zajęła pierwsze miejsce w XX Ogólnopolskich Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

 W ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej do rywalizacji sportowej w Legionowie przystąpiło dziewięć szkół podstawowych i dziesięć gimnazjalnych . Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Sportowym zmaganiom towarzyszyły duże emocje zarówno zawodników jak i ich opiekunów. W klasyfikacji końcowej szkół nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w mieście.

Dziewczęta klas sportowych VII, II i III gimn. brały udział w rozgrywkach klubowych reprezentując LTS Legionowo, a także uczestniczyły w zawodach organizowanych w ramach SOS –ów , reprezentując Szkolny Ośrodek Siatkówki przy Gimnazjum nr 4.

W roku szkolnym 2017/2018 odniosły następujące sukcesy:

  • Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek,
  • Pierwsze miejsce w finale Mistrzostw Polski Młodziczek,
  • I miejsce kadetek i awans do Finałów Mistrzostw Mazowsza.

Ponadto do reprezentacji kraju SOS zostały powołane następujące uczennice:

  1. Tylska Hanna III d
  2. Sobalska Julia kl. II e
  3. Orzoł Julia kl. III d
  4. Lendzioszek Gabrysia kl. III d
  5. Partyka Katarzyna kl. III d

 

ZAWODY MIASTO POWIAT MIĘDZYPOWIAT  
CHŁ DZ CHŁ DZ CHŁ DZ  
PIŁKA NOŻNA 7 4  
 
BIEGI SZTAFETOWE 4 1 6 2 –   
 
BIEGI PRZEŁAJOWE 1 1 2 2 –   
 
PIŁKA KOSZYKOWA 2 4 3  
 
UNIHOKEJ 5 3 4  
SIATKÓWKA 1 1 4 1 1  
TENIS STOŁOWY 3 2  
SIATKÓWKA PLAŻOWA 1 1 1 2  
DWÓBÓJ 3 4 4 5  
PŁYWANIE INWIDUALNE 2 3 3 4  
LEKKOATLETYKA 2 2 3 1 5  

 

 

 

podziel się...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+