„Manhu” dla mieszkańców Legionowa – czyli o kolejnej premierze Teatru Muzycznego „Nikt mnie nie chce”

14 maja br. mieszkańcy Legionowa obejrzeli kolejną, szóstą już premierę Teatru Muzycznego „Nikt mnie nie chce” działającego przy Zespole Szkół w Legionowie. Jak co roku występ młodych artystów cieszył się wielkim zainteresowaniem widzów z naszego miasta i okolic.

Od początku działalności młodzi aktorzy pod czujnym okiem Magdaleny Zalewskiej – scenarzystki i reżysera w jednej osobie realizują autorskie przedstawienia wpisane w aktualne wydarzenia, ale mające też wymowę uniwersalną.

Widzieliśmy już różne odsłony legionowskiego teatru i różne ekipy aktorskie, ale jedno pozostaje niezmienne – cel, jaki chce realizować wymieniona wyżej założycielka teatru. Kolejnymi spektaklami odpowiada na zapotrzebowanie publiczności dotyczące ambitnej tematyki oprawionej w atrakcyjną dla widza formę.

Ta formuła sprawdziła się i tym razem, o czym świadczy wypełniona po brzegi sala widowiskowa legionowskiego ratusza i aplauz publiczności po spektaklu. A tematyka „Manhu” wymaga pogłębionej refleksji i skupienia. Historia Mojżesza z odniesieniami do współczesności to opowieść o człowieku, który ma do spełnienia pewną misję i musi ją zrealizować z ludźmi, którzy nie zawsze rozumieją cel, a w sytuacjach trudnych spiskują i oddają cześć bożkom. „Manhu” to pełna nadziei opowieść o sile miłości, odwagi i pokory, to opowieść o wyjątkowej podróży, jaką jest życie każdego z nas. Przedstawienie zostało przygotowane jako wprowadzenie w legionowskie obchody Światowych Dni Młodzieży.

Scenariusz spektaklu – bardzo aktualny, bo nawiązujący do myśli przewodniej Światowych Dni Młodzieży: „Więc odrzuć lęk i wiernym bądź, /Swe troski w Panu złóż” – wymagał skupienia i skłaniał do pogłębionej refleksji dotyczącej własnych życiowych wyborów. Na scenie zaprezentowała się bardzo młoda, ale niezwykle dojrzała grupa teatralna teatru muzycznego. Siłą młodych aktorów, którzy urzekli publiczność, są doskonałe warunki sceniczne i idealna integracja – to grupa, w której każdy ma swoje wyjątkowe miejsce, ludzie, którzy „są razem i równocześnie w tym „razem” pozostają sobą” – jak mówił Jan Paweł II. Każdy służy innym tym, co umie najlepiej i robi to w poczuciu realizowanej misji. Barwna scenografia, kostiumy stworzone przez samych aktorów, piękna muzyka
i wyjątkowo dojrzałe interpretacje piosenek, oryginalne układy choreograficzne to kolejne atuty młodych artystów.

Wszystkich, którzy nie obejrzeli przedstawienia 14 maja, zapraszamy 5 czerwca br. na godz. 18.00 do sali widowiskowej legionowskiego ratusza.

podziel się...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Zobacz także