DORADZTWO ZAWODOWE Z ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Wizyta studyjna w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Legionowie

19 grudnia 2017 r. uczennice i uczniowie klas drugich biorący udział w projekcie „Edukacja zawodowa w szkołach trampoliną do zrównoważonego rozwoju kadry na legionowskim rynku pracy” pod opieką pani Marioli Sech-Radomskiej oraz pani Marty Brukwicz brali udział w wizycie studyjnej w PEC w Legionowie.

Na wstępie pani Barbara Surgiewicz przedstawiła krótką charakterystykę spółki, możliwe miejsca pracy oraz kierunki kształcenia, które należy obrać aby w przyszłości zostać pracownikiem tego przedsiębiorstwa.

Następnie pracownicy PEC-u oprowadzili uczniów po zakładzie, pokazując najnowocześniejsze instalacje, kotły i systemy grzewcze.

Wizyta u miejscowego pracodawcy pomoże wybrać uczniom kierunek dalszej ścieżki zawodowej.

*******

„Ja – rynek pracy”

20 listopada br. Pani Adrianna Ptaszyńska, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy

w Legionowie  poprowadziła warsztaty pt. „Ja – rynek pracy”. Było to kolejne spotkanie z uczniami

 i uczennicami biorącymi udział w projekcie „Edukacja zawodowa trampoliną do zrównoważonego rozwoju kadry na legionowskim rynku pracy” organizowanym przez Urząd Miasta Legionowo oraz powiat legionowski.

 

W listopadzie br. odbyło się również indywidualne doradztwo zawodowe dla uczniów z Panią Ptaszyńską.

 

******

W roku szkolnym 2017/2018 41 uczennic i uczniów klas drugich z oddziałów gimnazjalnych bierze udział w projekcie „Edukacja zawodowa trampoliną do zrównoważonego rozwoju kadry na legionowskim rynku pracy” organizowanym przez Urząd Miasta Legionowo oraz powiat legionowski.

2 października br. odbyły się warsztaty pt. „Ja – rówieśnicy”, które poprowadziła Pani Adrianna Ptaszyńska, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie.

W październiku br. odbyło się również indywidualne doradztwo zawodowe dla uczniów z Panią Ptaszyńską. Zarówno kolejne warsztaty jak i indywidualne spotkania będą kontynuowane w listopadzie i grudniu 2017r.

15 września br. panie Mariola Sech-Radomska i Violetta Koper uczestniczyły w warsztatach dotyczących zastosowania metody service learning. Warsztaty organizowane były przez Towarzystwo Amicus. Zdobyte wiadomości i umiejętności obie panie wykorzystują w codziennej pracy z uczniami.

podziel się...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+